Lenkijos prezidentas: Maskva nebeįstengs suvaidyti lenkų ir ukrainiečių


Lenkijos prezidentas Andžėjus Duda. EPA-ELTA nuotr.

Varšuva, balandžio 5 d. (ELTA). Maskva nebeįstengs suvaidyti lenkų ir ukrainiečių. Tai trečiadienį Varšuvos karalių pilyje pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, praneša portalas „rbc.ua“.
 
„Didžios tautos svarbiausiomis istorijos akimirkomis gali įveikti didžiausius jas skiriančius prieštaravimus ir kartu žvelgti į ateitį. O mes – lenkai ir ukrainiečiai – esame didžios tautos. Mūsų didi istorija, kultūra ir nuostabi ateitis. Kaip tik todėl mes nebijome kalbėti apie skaudžiausius mūsų istorijos momentus“, – sakė A. Duda.
 
Anot jo, praeityje abi tautos padarė daug klaidų, už kurias buvo brangiai sumokėta. O grobikai ir okupantai ne kartą mėgino suvaidyti lenkus ir ukrainiečius.
 
Lenkijos prezidentas pareiškė siunčiąs Maskvai signalą, kad jai nebepavyks suskaldyti dviejų tautų.
 
„Ukraina visam pasauliui parodė, kad gali priešintis kur kas didesnei galingai kaimynei. Putinas nepasiekė nė vieno strateginio tikslo, Rusija patyrė didelių nuostolių. Bet iki karo pabaigos dar toli, Ukrainai reikalinga parama, šiuolaikinė ginkluotė“, – pažymėjo Lenkijos valstybės vadovas.
 
Anot jo, kaip tik todėl Lenkija perduoda Ukrainai artilerijos, šarvuotosios technikos, tankų ir lėktuvų, rodydama pavyzdį kitiems partneriams Vakaruose.
 
Lenkijos prezidentas prisiminė, kaip praėjusių metų vasario 23 d. lankėsi Kyjive.
 
„Aš ilgai kalbėjausi su prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Padėtis tuo metu buvo nepaprastai dramatiška. Mes jau tada žinojome, kad rusai puls ir prasidės plataus masto karas“, – sakė A. Duda.
 
Anot jo, Ukraina ginasi jau daugiau kaip 400 dienų, o Lenkija ištesėjo duotą žodį, kad ja galima pasikliauti.
 
Kaip jau buvo pranešta, prezidentas V. Zelenskis su žmona balandžio 5 d. lankosi Lenkijoje su oficialiu vizitu.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.04.06; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *