Lietuva ir Kipro Respublika yra suinteresuotos stiprinti draugystę


Ketvirtadienį įvykusiame užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikime su Lietuvoje viešinčiu Kipro Respublikos užsienio reikalų ministru Niku Christodoulides akcentuota europinio solidarumo svarba bei sutarta, kad būtina didinti ES dėmesį ir įsitraukimą į kaimynystėje vykstančius procesus.
 
„Nors Kipras ir Lietuva yra gerokai nutolę geografijos požiūriu, mūsų šalis vienija daug bendrų interesų ir bendrų iššūkių“, – teigė G. Landsbergis. Jis pastebėjo, kad nedidelės ES valstybės Lietuva ir Kipras yra suinteresuotos stiprinti ES gebėjimus tarptautinėje arenoje veikti vieningai ir veiksmingai. Ministras taip pat pažymėjo, kad tai ypač svarbu šiuo metu vykstančių globalių procesų akivaizdoje.
 
G. Landsbergis pareiškė, kad Lietuva ir Kipras kartu sieks, jog ES būtų sukurtas vieningas politinio atsako mechanizmas į ES kaimynystėje esančias nesaugias branduolines jėgaines.
 
Susitikime pabrėžta glaudesnio Šiaurės ir Pietų šalių bendradarbiavimo svarba bei koalicijų kūrimas svarbiausiais užsienio politikos ir saugumo klausimais. Taip pat sutarta ateityje organizuoti reguliarias politines konsultacijas, jose aptariant abiem šalims svarbiausius klausimus.
 
Ministrų pokalbio metu pasidžiaugta dinamiškais valstybių ekonominiais ryšiais bei konstatuota, kad dar esama nemažai erdvės bendradarbiavimo stiprinimui, ypač tokiose srityse kaip kultūra, švietimas, finansinės technologijos ar gyvybės mokslai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.07; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *