Lietuva ir Lenkija tęs ir stiprins dvišalį karinį bendradarbiavimą


Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje lankėsi Lenkijos kariuomenės operacinės vadavietės vadas generolas leitenantas Marekas Tomaszyckis (Marek Tomaszycki).

Susitikimuose aptartos Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių bendradarbiavimo plėtros galimybės, kurios padės stiprinti dvišalį karinį bendradarbiavimą.

Krašto apsaugos ministerijoje vykusiame Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus Sauliaus Gasiūno ir gen. ltn. M. Tomaszyckio susitikime ypatingas dėmesys skirtas tinkamų kanalų apsikeitimui informacija, siekiant užtikrinti saugumo situaciją regione.

Taip pat buvo aptartas NATO daugianacionalinio Šiaurės-Rytų korpuso (angl. santr. MNC NE) vaidmuo Baltijos jūros regiono gynybai. Pasikeista nuomonėmis ir tikslais, kurių bus siekiama per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje. Kaip tęstinės bendradarbiavimo sritys įvardintos gynybos pramonė, kibernetinės erdvės apsauga.

S. Gasiūnas supažindino lenkų delegaciją su žingsniais ir sprendimais, kurių pastaraisiais metais imtasi stiprinant Lietuvos kariuomenę.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brg. gen. Vilmanto Tamošaičio ir štabo valdybų atstovų susitikime su Lenkijos generolu taip pat aptarti šalių kariuomenių operacinių štabų bendradarbiavimo ir informacijos apsikeitimo klausimai.

„Matome būtinybę palaikyti kuo glaudesnius santykius su Lenkijos kariuomenės operacine vadaviete, turime daugybę sąlyčio taškų: pradedant informacijos kaitos ir ryšio palaikymo klausimais, baigiant dalyvavimo budėjimuose NATO ir ES greitojo reagavimo pajėgose ir karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose, “ – pabrėždamas susitikimo svarbą sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas.

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

2016.01.14; 04:52

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.