Lietuva pristatyta Prancūzijos turizmo žurnalistams


Lietuvos ambasada Paryžiuje sausio 26 dieną tradiciškai dalyvavo Prancūzijoje veikiančių užsienio šalių turizmo biurų asociacijos (ADONET) rengiamoje žurnalistų verslo misijoje.

Renginio metu iš visos Prancūzijos susirinkę apie 200 šalies spaudos, radijo, televizijos žurnalistų bei kelionių tinklaraštininkų turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos turizmo potencialu, šių metų turizmo sektoriaus naujovėmis bei svarbiausiais renginiais.

Prancūzijos žiniasklaidos atstovams buvo išplatintas specialiai šiam renginiui kartu su Lietuvos turizmo profesionalais ir Prancūzijoje veikiančia turizmo asociacija „Baltic Wave Communication“ parengtas pranešimas spaudai apie Lietuvą. Jie taip pat buvo informuoti apie Valstybinio turizmo departamento (VTD) vykdomą konkursą atstovauti Lietuvos turizmo sektoriui daugiau kaip 66 mln. gyventojų turinčioje Prancūzijoje, kuri praėjusiais metais buvo įtraukta į prioritetinių rinkų sąrašą.

Didžiausio prancūzų turizmo žurnalistų dėmesio tradiciškai sulaukė Lietuvos kultūrinis paveldas, ekologinis ir aktyvus turizmas, savaitgalio kelionės, „Gintaro kelias“, taip pat sveikatinimo turizmas ir planuojama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo renginių programa.

Paryžiuje kasmet rengiama ADONET turizmo verslo misija yra svarbiausias tokio pobūdžio renginys Prancūzijoje – jo metu užsienio valstybių turizmo interesams atstovaujančios institucijos, priklausančios minėtai organizacijai, turi unikalią galimybę pristatyti savo šalį ir išsamiai aptarti bendradarbiavimo gaires su Prancūzijos žiniasklaidos atstovais.

VTD duomenimis, per 2016 m. I pusmetį Lietuvoje apsilankiusių prancūzų turistų skaičius išaugo kone trečdaliu,  palyginus su ankstesnių  metų tuo pačiu laikotarpiu (iki 17.1 tūkst.). Prognozuojama, kad ši teigiama dinamika turėtų išlikti ir šiemet, visų pirma – išaugus tiesioginių skrydžių pasiūlai (kovo mėnesį „Air Baltic“ planuoja pradėti vykdyti skrydžius iš pagrindinio Paryžiaus – Šarlio de Golio – oro uosto).

Informacijos šaltinis – Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

2017.01.28; 03:48

print