Lietuva tapo dvidešimtąja Europos Sąjungos palydovinio ryšio rinkos iniciatyvos nare


Lapkričio pabaigoje Lietuva prisijungė prie Europos Sąjungos palydovinio ryšio projekto (angl. EU SatCom Market) ir tapo dvidešimtąja šios 2009 metais Europos gynybos agentūros į pradėtos iniciatyvos nare.

2016 metais šis projektas, skirtas nariams pasiūlyti lanksčius komercinio palydovinio ryšio sprendimus, susilaukė naujo susidomėjimo – prie jo prisijungė dar aštuonios narės, tarp jų ir Lietuva.

Komercinį palydovinį ryšį naudoja visos šalys karinių ir valstybinių struktūrų palydoviniam ryšiui papildyti. ES „SatCom Market“ iniciatyvos dėka tai galima daryti lanksčiai ir ekonomiškai: dalyviai moka tik už tas paslaugas, kurias konkrečiai naudoja, be papildomų finansinių įsipareigojimų.

„SatCom Market“ projekto ribose Europos gynybos agentūra narių vardu atlieka centrinės pirkimų įstaigos funkciją. Šių metų sausio mėnesį Europos gynybos agentūra pasirašė bendrąją sutartį su kompanija „Airbus Defence and Space“. Iš iki šiol iš viso padarytų 57 užsakymų, 20 buvo padaryti praėjusiai metais, kurių bendra vertė 7,5 mln. eurų.

Šiuo metu projekte dalyvauja 20 narių – Austrija, Belgija, Graikija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Portugalija, Rumunija, Serbija, Suomija, Vokietija. Taip pat ES mechanizmas Athena ir civilinės misijos: ES pajėgumų stiprinimo misijos Nigeryje (EUCAP SAHEL Niger) ir Malyje (EUCAP Sahel Mali), ES patariamoji misija Ukrainoje, ES regioninių jūrinių pajėgumų stiprinimo Somalio pusiasalyje misija (EUCAP NESTOR) ir ES stebėjimo misija Gruzijoje.

Europos gynybos agentūros inf. ir nuotr. Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.12.11; 05:05

print