Lietuvių tautininkų sąjūdis: grąžinkime į politiką idėjas!


Šių metų įvykiai savivaldybėse galutinai įrodė seniai ryškėjusią tiesą: politinėse viršūnėse jokių ideologijų nebėra.

Konservatoriai šliejasi prie socialdemokratų, socialdemokratai – prie liberalų, o visi drauge susideda su populistais. Atskirų idėjinių politikų balsai skęsta tyruose.

Atsiras prieštaraujančių, jog savivaldybėse ideologijos apskritai nesvarbios – čia, esą, reikia spręsti ūkinius klausimus.

Jei taip, išvis nėra tikslo šiuose rinkimuose dalyvauti partijoms – palikime savivaldą vietinėms bendruomenėms. Tačiau tik pasiūlyk šį kelią, ir visos nomenklatūrinės partijos choru užgiedos, kaip jų išstūmimas idėjiškai nuskurdins visą šalies politiką. Naivumas ar veidmainystė?

Socialdemokratų, konservatorių, liberalų pozicijų išskydimas atvėrė duris populistiniams demagogams. Jeigu idėologijos vis tiek nėra – vadinasi, lieka marketingas. Problema ta, jog jame prekėmis tampame visi mes – rinkėjai, piliečiai, gyventojai.

Šiandien, kaip dar niekada, metas grąžinti į politiką idėjas. Idėja – tai pasaulio suvokimas. Idėja – tai aukštesnis tikslas. Idėja – tai aiškus veiksmų planas.

Lietuvių Tautininkų Sąjūdis kviečia jungtis aplink doros, tautiškumo, patriotizmo idėjas. Tautininkai šiandien – tikrieji konservatoriai, nes jiems rūpi dorybės ir tapatybės, jie tiki šeima, tiki bendruomene, tiki religijos ir kultūros reikšme. Drauge tautininkai yra tikrieji socialdemokratai, nes jie siekia socialinės darnos ir socialinio teisingumo, darbo ir verslo santykius ragina spręsti veiksmingose trišalėse tarybose, pripažįsta algų ir kainų reguliavimą. Pagaliau, tautininkai yra tikrieji liberalai, nes jų tikslai – savarankiška ir atsakinga asmenybė, tikra įvairovė, biurokratinių reglamentų ir institucijų optimizavimas.

Tautininkų įvairiapusiškumas skiriasi nuo dabartinių partijų sumaišties. Mes deriname skirtingus akcentus, sujungdami juos į bendrą visumą. Šiandieninės partijos išduoda savo deklaruojamus principus. Liberalai kuria politinės cenzūros visuomenę. Konservatoriai užmiršta šeimos politiką, bendruomenių reikalus, dorybių ir tapatybės dimensijas. Socialdemokratai parsiduoda oligarchiniam kapitalui. Tautininkai sako – užteks! Jei vyraujančios partijos palieka savo šaknis – bus, kam perimti jų estafetę.

Šiandieninės partijos renkasi monologą. Pilietis joms įdomus tiktai kaip rinkėjas ir tiktai rinkimuose. Tautininkams rūpi žmogaus nuomonė šiandien. Jie pasirengę išklausyti kiekvieną, atsirinkdami geriausias ir protingiausias mintis. Tautininkai pasirengę atstovaujamąją demokratiją derinti su dalyvaujamąja, kuri šiandien – užmiršta. Referendumų teisių ir galimybių išplėtimas, prisiekusiųjų teismų institucijos įvedimas, seniūnijų valdžios perdavimas vietinėms bendruomenėms – tiktai keletas iš mūsų užmojų.

Nori keisti valstybę ir visuomenę? Pradėk šiandien! Junkis į tautininkų gretas, ir nebebūsi viena(-a). Neturi galimybės dalyvauti aktyviai? Junkis į paprastus narius, ateis laikas – prabilsi. Turi minčių? Rašyk mums, ateik į susitikimus – kiekviena vertinga mintis taps mūsų mintimi, sprendimu, veiksmu. Dalyvauk. Siūlyk. Kovok. Kurk. Grąžink tautai ir valstybei idėjas.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: komentaro autorius Marius Kundrotas.

www.patriotai.lt

2011.03.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *