Lietuvoje – nepaprastoji padėtis


Dėmesio! Dėmesio! Dėmesio!

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašys dekretą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Lietuvoje ir siūlys NATO partneriams aktyvuoti ketvirtąjį Aljanso straipsnį.
 
Apie tai po ketvirtadienį įvykusios Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio pranešė pats šalies vadovas.
 
„Šiandien pat aš pasirašau dekretą dėl nepaprastosios padėties įvedimo, kurį Lietuvos Respublikos Seimas savo neeilinėje sesijoje patvirtins“, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.
 
Anot jo, įvertinus Ukrainoje prasidėjusius Rusijos karinius veiksmus, privalu imtis teisinių priemonių Lietuvos išoriniam saugumui stiprinti.
„Privalome padaryti viską, kad jis būtų garantuotas be menkiausių abejonių“, – pabrėžė prezidentas.
 
Kartu jis atskleidė, kad Lietuva siūlys aktyvuoti 4 NATO straipsnį, kuriame numatoma, kad NATO šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui.
 
Vladimiras Putinas rodo kumštį

„Valstybės gynimo taryboje visi vadovai nusprendėme, kad Lietuva kreipsis dėl NATO sutarties 4 straipsnio aktyvavimo. Kiek aš žinau, tai yra ir kitų valstybių nuostata – aktyvuoti 4 straipsnį. Apie tai veikiausiai rytoj kalbėsime ir B9 (Bukarešto devintuko – ELTA) susitikime Varšuvoje“, – kalbėjo G. Nausėda.
 
ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, jog pradeda karinę operaciją prieš Ukrainą.
 
Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“, bet ne okupuoti Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes priešingu atveju pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių dar nepatyrėte savo istorijoje“.
 
Lukas Juozapaitis (ELTA)
 
2022.02.24; 10:54
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *