Lietuvoje patvirtinti net 3118 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai


Šiaulių ligoninės medikams, kovojantiems su koronavirusu, krūviai vis didėja. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3118 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
 
731 iš jų registruoti Vilniaus, 713 – Kauno, 419 – Šiaulių, 353 – Klaipėdos, 242 – Alytaus 184 – Panevėžio, 126 – Utenos apskrityse. Dar 118 infekcijos atvejų patvirtinta Telšių, 112 – Tauragės ir 106 – Marijampolės apskrityse. 24 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Šiuo metu atlikta 1480 atvejų epidemiologinė diagnostika (1648 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį).
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 218 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
 
Atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Naujas protrūkis praėjusią parą registruotas Kretingos rajone įsikūrusioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia patvirtinta 11 infekcijos atvejų, iš kurių – 10 pacientų ir vienas darbuotojas.
Stabdykime koronavirusą. Slaptai.lt nuotrauka
 
Dar vienas naujas protrūkis registruotas Marijampolės rajone veikiančiuose Suvalkijos socialinės globos namuose, kur patvirtinti 4 koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat – Marijampolės lopšelyje darželyje „Rūta“, kur patvirtinti 5 COVID-19 ligos atvejai.
 
Praėjusią parą patvirtinti 32 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Zarasų socialinės globos namuose, iš kurių 27 yra gyventojai ir 5 darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 75 infekcijos atvejai.
Imamas mėginys dėl koronaviruso infekcijos tyrimo. Kauno m. sav. nuotr.
 
Per praėjusią parą taip pat patvirtinta 13 infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Pakruojo rajone veikiančiuose Linkuvos socialinės globos namuose. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 115 koronavirusinės infekcijos atvejų.
 
Antradienį taip pat fiksuoti 9 infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Raseinių rajone veikiančioje verpalu gaminančioje įmonėje. Iš viso nuo lapkričio vidurio registruota per 40 su šiuo protrūkiu siejamų infekcijos atvejų, įskaitant antrinius atvejus.
 
Taip pat praėjusią parą registruoti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone veikiančiose baldų gamybos įmonėse, Klaipėdos rajone ir Vilkaviškyje veikiančiose siuvimo įmonėse, Šiauliuose veikiančia dviračių gamybos įmone, Vilniuje veikiančia energetikos įmone.
 
Tuo metu Telšių apskrityje registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais statybų įmonėje, taip pat maisto produktus gaminančioje įmonėje, įmonėje, prekiaujančioje drabužiais.
 
Be to, praėjusią parą registruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai, epidemiologų siejami su protrūkiu Prienų globos namuose, kur nuo lapkričio vidurio registruota daugiau nei 40 COVID-19 atvejų.
 
Taip pat antradienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Gargždų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Šilutės socialinių paslaugų centre, Kėdainių Ryto progimnazijoje.
 
Nauji protrūkiai, kuriuose registruota po du koronavirusinės infekcijos atvejus, nustatyti Kėdainių rajono Josvainių gimnazijoje, Kauno lopšelyje-darželyje „Vaikystė“, Kėdainių lopšelyje-darželyje „Aviliukas“, Kaišiadorių lopšelyje-darželyje „Spindulys“, Kelmės lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu NVSC turimais duomenimis, registruota 214.
 
Lietuvoje – dar 31 mirties nuo koronaviruso atvejis
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 31 mirties nuo koronaviruso atvejį. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 704 gyvybes.
 
13 mirties atvejų registruota Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
4 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
3 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
 
Stabdykime koronavirusą. Slaptai.lt nuotr.

Tiek pat mirties atvejų registruota ir Marijampolės apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
Du žmonės mirė Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
 
Taip pat du mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
 
Alytaus apskrityje registruotas vienas mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
 
Taip pat vienas mirties atvejis registruotas Panevėžio apskrityje. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
 
Šiaulių ir Utenos apskrityse registruota po vieną mirties atvejis. Asmenys priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, praėjusią parą registruota 12 mirties atvejų, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.09; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *