Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai stebėjo pratybas Baltarusijoje


Lietuvos kariuomenės ginklų kontrolės inspektoriai kartu su kolegomis iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Vokietijos ketvirtadienį stebėjo Baltarusijos 120-os atskirosios mechanizuotosios brigados taktinių pratybų dalį Borisovo poligone. 

Kvietimą Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) narėms stebėti šių metų didžiausias šalies pratybas Baltarusija išplatino savanoriškai, vadovaudamasi 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis, sakoma pranešime.

Lietuva turi sudariusi dvišalį susitarimą su Baltarusija dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių. Nuo 2001 m. šalys kasmet keičiasi informacija apie karines pajėgas, priima vertinamuosius vizitus į karinius dalinius, kviečia karinius inspektorius stebėti šalyse rengiamas didžiausias karines pratybas. Praėjusiais metais Lietuva pakvietė Baltarusijos karinius inspektorius stebėti didžiausių nacionalinių pratybų „Perkūno griausmas 2018“. 2017 m. Baltarusija pakvietė Lietuvos inspektorius stebėti pratybų „Zapad 2017“ dalies, vykusios Baltarusijos teritorijoje.

Bendradarbiavimu ir ryšių palaikymu su ne NATO ir ne Europos Sąjungos valstybėmis Lietuva siekia skaidrios ir prognozuojamos kaimynystės, kur kaimyninių valstybių veiksmai, ypač saugumo ir gynybos srityje, būtų nuspėjami. Abipusis skaidrumas prisideda prie saugumo ir stabilumo stiprinimo, padeda palaikyti geranoriškus santykius tarp kaimyninių šalių. Taip pat sudaro galimybes tiksliau vertinti grėsmes, negatyvius veiksmus ir užkirsti kelią galimoms grėsmėms bei nestabilumui.

Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.05; 08:34
print