Lietuvos ir Kanados užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalius santykius


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Kanados užsienio reikalų ministru Marcu Garneau. URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį susitiko su Kanados užsienio reikalų ministru Marcu Garneau ir aptarė aktualius dvišalių santykių, saugumo politikos ir Ukrainos bei Baltarusijos klausimus.
 
Prisimindamas artėjantį Kanados ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį, ministras G. Landsbergis pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais dvišaliais politiniais, ekonominiais ir kultūriniais ryšiais, taip pat Lietuvos ir Kanados vieninga pozicija ginant demokratines vertybes šiuolaikinių grėsmių ir iššūkių akivaizdoje.
 
Lietuvos ministras atkreipė dėmesį į sudėtingą Baltijos jūros regiono saugumo situaciją, susijusią su agresyvia Rusijos ir Baltarusijos laikysena, ir padėkojo Kanadai už indėlį į regiono saugumo stiprinimą.
 
Ministrai, kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, aptarė tolesnę paramą Ukrainai ir Baltarusijos pilietinei visuomenei, akcentuodami būtinybę tęsti paramos projektus ir bendradarbiavimą, skatinantį Ukrainos reformų įgyvendinimą. G. Landsbergis padėkojo Kanados ministrui už principingą laikyseną dėl Baltarusijos ir paramą tarptautinėms sankcijoms, nukreiptoms prieš Minsko režimą.
 
Pokalbio pabaigoje ministrai patvirtino, kad tikisi dar šiais metais organizuoti bendrą trijų Baltijos valstybių ir Kanados užsienio reikalų ministrų susitikimą Otavoje, kai tik leis situacija, susijusi su COVID-19 pandemija.
 
Susitikimas surengtas liepos 7-8 dienomis Vilniuje vykstančios IV Ukrainos reformų konferencijos paraštėse.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.08; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *