Lietuvos jūrų muziejus atveria duris lankytojams


Audra Baltijos jūroje. Slaptai.lt nuotr.

Po karantino penktadienį atsidaro Lietuvos jūrų muziejus ir kviečia lankytojus apžiūrėti akvariumą, jūrų gamtos, jūrų žinduolių ir paukščių, laivybos istorijos ekspozicijas ir etnografinę pajūrio žvejo sodybą. Šiuo laikotarpiu, kaip praneša muziejus, dar nebus rengiami delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai delfinariume. Laisvėjant karantino sąlygoms, svarstoma galimybė rengti šių gyvūnų pasirodymus Saulės įlankoje po atviru dangumi arba bent sudaryti galimybes lankytojams gyvūnus pamatyti.
 
Gegužę muziejus dirbs penkias dienas per savaitę: nuo trečiadienio iki sekmadienio 11-17.30 val. Nuo gegužės 1 dienos „Smiltynės perkėla“ atnaujinam pėsčiųjų keltų reisus į Smiltynę.
 
„Mes parengėme visas būtinas priemones, užtikrinančias saugų apsilankymą muziejuje ir akvariume. Primygtinai rekomenduojama pirkti bilietus internetu mūsų platformoje www.ljm.lt. Bilietus internetu ir kasoje bus galima įsigyti tik konkrečiam laikui, kad vienu metu nebūtų viršijamas leistinas žmonių skaičius. Lankytojai be apsauginių veido kaukių į muziejų įleidžiami nebus. Taip pat rekomenduojame lankymosi metu mūvėti vienkartines pirštines“, – sakė Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.
 
Prieš dvejus su puse metų rekonstruotas akvariumas užburia gyvūnų įvairove, jų formų ir spalvų gausa. Dabar dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvena 650 žuvų ir kitų jūrų gyvūnų, iš viso – 155 rūšys, sakoma muziejaus pranešime. Jų įvairovė atspindi pasaulinį vandenyną: čia plaukioja ir gėlavandenės, ir šiaurės bei tropinių jūrų žuvys. Didžiojo baseino, per kurio dugną eina tunelis puošmena – eršketai. Dabar kai kurių šių archajiškų, dinozaurų laikus menančių gyvūnų ilgis jau viršija du metrus.
 
Lauko baseinuose lankytojai gali susipažinti su šiauriniu jūrų liūtu Fortu, pingvinais, Rytų Atlanto ir Baltijos pilkaisiais ruoniais. Išoriniame baseine plaukioja ir keletas jau sustiprėjusių ruoniukų, kurie buvo atgabenti į muziejų iš jūros pakrantės.
 
Laivybos istorijos salėse lankytojų laukia pažintis su Klaipėdos buriniu laivynu, Nerijos forto istorija, jūros katastrofų paslaptys, piratavimo Baltijos pakrantėje ir kiti pasakojimai. Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje lankytojai galės patys savarankiškai dalyvauti lauko edukacijoje „Ką paukštelis pačiulbėjo?“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.01; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *