Lietuvos kariai su sąjungininkais pradeda treniruotis pratybose “Trident Juncture”


Lietuvos ir kitų NATO šalių kariai, kartu dalyvaujantys Aljanso pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė Jungtis”), persidislokavo į Ispaniją, kur San Gregorio poligone įsirengė stovyklas ir pradeda treniruotis pagal pratybų scenarijų.

Lietuvos kariai jungtinio Baltijos šalių bataliono sudėtyje iki spalio 31 d. treniruosis vykdyti operacijas apgyvendintoje teritorijoje, taip pat gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas. Po šio etapo Baltijos batalionas vykdys bendrą karinę operaciją su Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Belgijos, Ispanijos, Italijos batalionais, vadovaujant Ispanijos sausumos pajėgų brigados štabui.

Trišalį Baltijos batalioną sudaro 2 kuopos iš Estijos ir po vieną kuopą iš Lietuvos ir Latvijos – iš viso apie 1000 karių su 250 vienetų karinės technikos. Batalionui paramą pratybų vietoje teikia Tiesioginės paramos kuopa, sudaryta iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių logistikos specialistų. Jungtinis Baltijos valstybių batalionas 2016 m. rengiasi budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force, NRF).

Baltijos bataliono sudėtyje treniruojasi apie 200 Lietuvos karių – Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kuopa su štabo elementu, sustiprinta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono prieštankiniu būriu. Šioms pratyboms Lietuvos kariuomenė yra perdislokavusi į Ispaniją apie 50 vienetų karinės technikos – visuregius HMMWV, daugiafunkcinius sunkvežimius SISU ir kitas transporto priemones.

Iki lapkričio 6 d. Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje ir dar keliose kitose vietovėse Belgijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Vokietijoje vykstančios NATO pratybos yra didžiausios nuo 2002 metų. Šių pratybų metu operacijas sausumoje, jūroje ir ore vykdo daugiau nei 36 tūkst. karių iš daugiau nei 30 NATO ir partnerių šalių. Pratybose „Trident Juncture 2015” vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėti 2016 metais.

Lietuva į šias pratybas be Sausumos pajėgų karių taip pat yra skyrusi Karinių jūrų pajėgų priešmininį laivą M53 „Skalvis“. Paramą pratybose dalyvaujantiems kariams užtikrina Lietuvos kariuomenės logistai, karo policininkai ir karo medikai.

Pratybų metu planuojamos svečių ir žiniasklaidos dienos:

Lapkričio 4 d. – Sausumos pajėgų komponento pristatymas Saragosoje (Ispanija);

Lapkričio 5 d. – Jūrų pajėgų komponento pristatymas Trojoje / Lisabonoje (Portugalija).

Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti pratybų „Trident Juncture 2015“ svečių dienose, kviečiami registruotis ir užpildyti pratybų organizatorių pateikiamą akreditacijos formą:http://www.jfcbs.nato.int/trident-juncture/media/accreditation.aspx

Daugiau informacijos apie pratybas “Trident Juncture 2015”: http://www.jfcbs.nato.int/trident-juncture.aspx

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.10.27; 09:27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *