Lietuvos laivas „Skalvis“ – pratybose


Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininės kovos laivas M53 „Skalvis” nuo spalio 22 d. atlieka manevrus Viduržemio jūroje ir Atlanto vandenyne vykstančiose NATO pratybose “Trident Juncture 2015” (liet. Trišakė Jungtis).

Lietuvos karo laivas, priskirtas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ąjai grupei (angl. sutr. SNMCMG1), atlieka jūrinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijas Viduržemio jūroje ties Ispanijos pakrante.

Jūrų pajėgų komponento pratybose NATO junginio laivai ruošia saugius praplaukimo kanalus pėstininkų išsilaipinimo į krantą operacijoms.

Tai pirmas kartas Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorijoje, kai Lietuvos karinis laivas dalyvauja pratybose Viduržemio jūroje.

Pratybų „Trident Juncture 2015“ jūrų pajėgų komponento baigiamasis etapas vyks vakarinėje Ispanijos pakrantėje, Atlanto vandenyne, o jo pristatymas planuojamas lapkričio 5 d. Lisabonoje (Portugalija).

Spalio 3 – lapkričio 6 d. Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje ir dar keliose kitose vietovėse Belgijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Vokietijoje vykstančios NATO pratybos „Trident Juncture 2015“ yra didžiausios nuo 2002 metų. Šių pratybų metu operacijas sausumoje, jūroje ir ore vykdo daugiau nei 36 tūkst. karių iš daugiau nei 30 NATO ir partnerių šalių.

Sausumos pajėgų komponento pratybų dalyje Ispanijoje treniruojasi apie 200 Lietuvos sausumos pajėgų karių su beveik 50 vienetų karinės technikos, jie priskirti Baltijos batalionui. Lietuva pratyboms taip pat yra skyrusi logistikos specialistus, karo policininkus ir medikus.

Pratybose „Trident Juncture 2015” treniruojasi ir yra vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėti 2016 metais. NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro gerai pasiruošusios ir technologiškai pažangios daugianacionalinės pajėgos, susidedančios iš sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgų komponentų.

Daugiau informacijos apie pratybas “Trident Juncture 2015”: http://www.jfcbs.nato.int/trident-juncture.aspx

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

Laivo M53 „Skalvis“ įgulos karių nuotrauka.

2015.10.28; 06:36

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *