Lietuvos Nacionalinėje bibliotekoje – unikalus Lietuvos užsienio politikos dokumentų leidinys


Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Pirmadienį Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko Lietuvos užsienio politikos dokumentų I tomo (1917–1920 metai) pristatymas, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).  
 
Anot URM, šis pirmasis tokio pobūdžio unikalus užsienio politikos dokumentų leidinys yra svarbus Lietuvos diplomatijos istorijos ir atminties politikos šaltinis. Leidinyje išsamiai atspindėta Lietuvos diplomatijos pradžia ir raida – Užsienio reikalų ministerijos įkūrimas, diplomatinių atstovybių steigimasis ir jų veikla. Į diplomatinę tarnybą anuomet atėjo paties įvairiausio išsilavinimo ir profesinių patirčių žmonės, kurie per neįtikėtinai trumpą laiką tapo tikrais diplomatijos profesionalais. Dokumentų rinkinyje atsiskleidžia, kad Lietuvos diplomatijos sėkmę įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę ir siekiant jos tarptautinio pripažinimo lėmė nepaprastas diplomatinės tarnybos aktyvumas, pačių įvairiausių poveikio formų naudojimas, naujų sąjungininkų nepriklausomybės pripažinimo procese paieška ir suradimas.
 
„Iš leidinyje pateikiamų dokumentų akivaizdžiai matyti, kad Lietuvos užsienio politika nuo pat pradžių siekė, jog mūsų valstybė taptų Vakarų dalimi, Tautų sąjungos nare. Lietuva tada, kaip ir dabar, nevengė būti aktyvi tarptautinėje erdvėje, nesivaržydama savo geografinio dydžio“, – sveikindamas susirinkusius sakė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.
 
Renginyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, leidinio sudarytojai profesoriai Zenonas Butkus, Alfonsas Eidintas ir dr. Kęstutis Kilinskas, taip pat knygą išleidusio Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė.
Dokumentų rinkinį išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, jo parengimą ir leidybą rėmė Lietuvos mokslo taryba bei Užsienio reikalų ministerija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.11.22; 06:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *