Lietuvos oro uostams talkins „Ekskomisarų biuras“


Vilniaus oro uostas. Slaptai.lt nuotr.

Lietuvos oro uostai baigė viešąjį pirkimą, kurio metu atrinkta privataus sektoriaus kompanija, suteiksianti papildomus pajėgumus, reikalingus Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų aviacijos saugumo specialistams. Pirkimą, kuriame dalyvavo iš viso penkios įmonės, laimėjo viena didžiausių saugos bendrovių Lietuvoje „Ekskomisarų biuras“, paslaugų teikimo sutartis pasirašyta pačioje 2021 metų pabaigoje.
 
Bendrovė „Ekskomisarų biuras“ įsipareigojo už 1,9 mln. eurų trejų metų laikotarpiu pagal konkretų Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų atstovų poreikį teikti sertifikuotų specialistų paslaugas (darbo valandas), taikant sutartyje numatytą valandinį įkainį. Suma, kuri numatyta pasirašytoje sutartyje, yra maksimali visam sutarties galiojimo laikotarpiui, tai reiškia, kad galutinė suma gali būti mažesnė, jei konkretus poreikis specialistų darbo valandoms bus mažesnės apimties.
 
Anot Lietuvos oro uostų atstovų, kai kuriais laikotarpiais jau 2022 metų pirmo ketvirčio metu esamas aviacijos saugumo darbuotojų pamainas gali papildyti 10-16 privataus sektoriaus darbuotojų.
 
Pasak Lietuvos oro uostų Saugos ir saugumo departamento vadovo, poreikį pasitelkti privatų verslą aviacijos saugumo srityje lėmė didesnis lankstumas formuojant pamainos darbo grafikus, galimybė operatyviai prisitaikyti prie keleivių piko laikotarpių, taip pat ir kitų oro uostų Europoje pavyzdžiai, kur tokia praktika jau įprasta ne vieną dešimtmetį. Įvairūs sėkmingi aviacijos saugumo modeliai, kuriami kartu su privataus sektoriaus atstovais, jau veikia Talino, Amsterdamo, Varšuvos, Liublianos ir daugelio Skandinavijos šalių oro uostuose.
 
„Džiaugiamės, kad valstybės valdomos įmonės žengia efektyvumo keliu ir saugos paslaugas iš dalies patiki privačiai saugos kompanijai, taip užtikrindamos efektyvesnį darbuotojų ir klientų saugumą. Vertiname šį bendradarbiavimą ir kartu užtikrinsime kokybiškas bei patikimas paslaugas“, – sako „Ekskomisarų biuras“ generalinis direktorius Vytautas Labeckas.
 
Lietuvos oro uostų pranešime pabrėžiama, kad pagrindinė aviacijos saugumo užtikrinimo funkcija bei jos kokybės priežiūra toliau liks Lietuvos oro uostų organizacijos atsakomybė. Taip pat nebus atsisakoma šiuo metu tiesiogiai Lietuvos oro uostuose dirbančių darbuotojų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.01.04; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *