Lietuvos priešmininės kovos laivas M53 „Skalvis“ dalyvaus NATO pratybose „Trident Juncture“


Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis“ spalio 22 – lapkričio 5 d. dalyvaus Ispanijos Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantėse vyksiančiose didžiausiose nuo 2002 metų NATO pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė jungtis 2015”). Lietuvos priešmininės kovos laivas Rota uosto (Ispanija) prieigose šį rytą jau prisijungė prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (angl. sutr. SNMCMG1) junginio, kurio sudėtyje ir dalyvaus pratybose.

Laivas M53 „Skalvis“, vadovaujamas komandoro leitenanto Audriaus Venckūno, su kitais NATO junginio laivais Viduržemio jūra plauks link Kartagenos (Ispanija) uosto, kurio prieigose prasidės pratybos. Tai bus pirmas kartas Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorijoje, kai Lietuvos karinis laivas lankysis ir dalyvaus pratybose Viduržemio jūroje.

Pratybų „Trident Juncture 2015“ jūrų pajėgų komponento baigiamasis etapas vyks vakarinėje Ispanijos pakrantėje, Atlanto vandenyne, o jo pristatymas planuojamas lapkričio 5 d. Lisabonoje (Portugalija).

Laivas M53 „Skalvis“ prieš skyrimą į NATO laivų junginį rugsėjo 25–spalio 8 d. atliko laivo tinkamumo šiam junginiui patikrą Belgijoje esančiame priešmininės kovos laivų vertinimo ir rengimo jūrinėms operacijoms centre. Patikros metu buvo vertinamas laivo ir jo įgulos pasirengimas vykdyti karines operacijas NATO junginio sudėtyje, taip pat buvo tikrinama laivo techninė būklė, įgulos teorinės ir praktinės laivo valdymo žinios, pasirengimas kovai už laivo gyvybingumą, ryšio procedūros. Tai yra įprastinė laivo ir jo įgulos patikrinimo praktika prieš paskiriant juos dalyvauti NATO junginiuose.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis“ NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupei šiais metais jau buvo priskirtas gegužės – liepos mėnesiais.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys yra tarptautinis laivų junginys tiesiogiai pavaldus NATO jūrinio komponento (angl. MARCOM) vadui.

Šis junginys veikia Šiaurės Europos vandenyse, kur vykdo realias išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO partneriais.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys kartu veikia kaip jūrinės NATO greito reagavimo pajėgos. Aktyvavus šias pajėgas junginį sudarantys laivai yra pasiruošę nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant greitą ir efektyvų NATO užduočių vykdymą.

Apie pratybas „Trident Juncture“

Spalio 3 – lapkričio 6 d. Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje ir dar keliose kitose vietovėse Belgijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Vokietijoje vykstančios NATO pratybos „Trident Juncture 2015“ yra didžiausios nuo 2002 metų. Šių pratybų metu operacijas sausumoje, jūroje ir ore vykdys daugiau nei 36 tūkst. karių iš daugiau nei 30 NATO ir partnerių šalių. Lietuvos kariuomenė į šias pratybas siunčia apie 200 Sausumos pajėgų karių su beveik 50 vienetų karinės technikos, priešminininės kovos laivą M53 „Skalvis“ su įgula, taip pat logistikos specialistus, karo policininkus ir medikus.

Pratybose „Trident Juncture 2015” treniruosis ir bus vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėti 2016 metais. NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro gerai pasiruošusios ir technologiškai pažangios daugianacionalinės pajėgos, susidedančios iš sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgų komponentų.

Informacijos šaltinis – kam.lt

2015.10.18; 06:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *