Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis patvirtino Klaipėdos miesto integruotą teritorijų vystymo (ITV) programą, pagal kurią miesto plėtrai numatyta skirti daugiau nei 77 mln. eurų.
Klaipėdos uostamiestis yra vienas svarbiausių visos Lietuvos ekonomikos garvežių, užtikrinantis darbo vietas ir paslaugas nemažai šalies gyventojų daliai (ir neabejotinai, tokiu išliks ateityje).
Todėl investicijos pagal šią programą skiriamos ne vien tik tam, kad būtų atnaujintos, atgaivintos apleistos, problemiškos miesto teritorijos, pagerėtų gyvenimo sąlygos ir mažėtų aplinkos tarša, bet ir tam, kad Klaipėda vis labiau atsiskleistų kaip XXI amžiaus miestas – žmonių kūrybinės veiklos, inovacijų ir bendravimo erdvė.
Klaipėdos miesto savivaldybės parengta ir su ministerijomis suderinta programa įvertina viso miesto vystymo potencialo ir problemų visumą bei išskiria tikslines kompleksinio vystymo teritorijas, kurių sėkminga plėtra labiausiai įtakos Klaipėdos augimą, jo potencialo atvėrimą.
Klaipėdos miesto savivaldybės išskirta tikslinė teritorija apima Baltijos, Dubysos, Vėtrungės, Birutės, Rumpiškės ir Baltikalnės mikrorajonus bei Danės upės pakrančių teritorijas. Tai apie 512 ha plotas su bemaž 26 tūkst. (2011 m. duomenys) gyventojų.
Šioje uostamiesčio dalyje yra nemažai viso Klaipėdos miesto gyventojų bendrai naudojamų rekreacinių teritorijų ir viešųjų erdvių (Trinyčių tvenkinys su parku, Ąžuolyno parkas, visuomeninis skveras prieš buvusį „Vaidilos“ kino teatrą, pėsčiųjų takas palei Taikos pr. nuo Sausio 15-osios iki Kauno g., Jono kalnelis su prieigomis, Atgimimo aikštė), apleistų, neefektyviai naudojamų teritorijų (2-osios vandenvietės teritorija, Futbolo sporto mokyklos teritorija, Senojo turgaus teritorija).
Tikslinėje teritorijoje taip pat daug kultūros įstaigų, šiai teritorijai būdinga didžiausia Klaipėdos mieste švietimo įstaigų koncentracija, tačiau daugiabučiai gyvenamieji namai seni, o gyvenamoji aplinka ir infrastruktūra susidėvėjusi.
Klaipėdos miesto ITV programoje numatytų įgyvendinti daugiau nei 30 priemonių tikslas – didinti tikslinės teritorijos patrauklumą gyventojams. Siekiant tikslo bus sudaromos sąlygos smulkaus ir vidutinio verslo kūrimuisi ir užimtumo didinimui tikslinėje teritorijoje, bus mažinamas gyvenamosios aplinkos užterštumas, kuriama saugi ir patraukli gyvenamoji aplinka. Naudą pajus ir kultūros, švietimo, socialinių paslaugų sritys, bus remiamos bendruomenės inicijuojamos vietos plėtros iniciatyvos.
Pagal patvirtintą Klaipėdos miesto ITV programos veiksmų planą miesto plėtrai numatyta skirti daugiau nei 77 mln. eurų. Europos Sąjungos (ES) investicijos sudaro daugiau nei 57 mln. eurų.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) projektų uostamiestyje finansavimui skirs bemaž 35 mln. eurų ES investicijų. Tarp didžiausių projektų – Klaipėdos daugiafunkcinio sveikatingumo centro statyba, naujo tilto su pakeliamu mechanizmu per Danę statyba ir prieigų sutvarkymas, Danės upės krantinių rekonstrukcija ir prieigų sutvarkymas, futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversija, kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių namų kiemų tvarkymas.
VRM taip pat finansuos Turgaus aikštės su prieigomis, Atgimimo aikštės, Bastionų komplekso (Jono kalnelio) ir jo prieigų, Ąžuolyno giraitės sutvarkymo projektus, viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro konversijos ir socialinio kultūrinio klasterio „Vilties miestas“ infrastruktūros įrengimo projektus. Pastarojo projekto vykdytojas – Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas.
Projektus Klaipėdoje taip pat finansuos Aplinkos, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.
Į integruotą teritorijų penkiuose didžiuosiuose miestuose ir dešimtyje regionų plėtrą iš viso bus nukreipta daugiau kaip 700 mln. eurų ES investicijų. Vien per VRM administruojamas priemones numatyta skirti 340 mln. eurų.
Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija.
2016.02.23; 11:28