Liudijo buvęs Prancūzijos prezidentas F. Hollande‘as


Buvęs prezidentas François‘as Hollande‘as. EPA – ELTA nuotr.

Paryžius, lapkričio 10 d. (dpa-ELTA). Procese dėl teroristinių išpuolių Paryžiuje prieš šešerius metus tuometinis prezidentas François‘as Hollande‘as gynė Prancūzijos kovą prieš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistus. „Prieš mus buvo vykdomas karas, ir mes reagavome“, – sakė F.
 
Hollande‘as trečiadienį teismo posėdyje. Prancūzija rėmė Iraką kovoje su IS. Sirijoje jo šalis, gindamasi, ėmėsi veiksmų prieš teroristų kuopeles, planavusias išpuolius prieš Prancūziją.
 
F. Hollande‘as atsiprašė aukų ir artimųjų už tai, kad nepavyko užkirsti kelio atakoms. Grėsmė esą buvo žinoma, tačiau esminės informacijos trūko. „Mes nežinojome, kada, kaip ir kur jie smogs“, – kalbėjo buvęs prezidentas. Prancūzija, anot jo, pirmiausiai buvo užpulta dėl savo gyvenimo būdo. Tikslas buvo destabilizuoti šalį ir atsisakyti įsipareigojimų Sirijoje ir Irake.
 
Procese kaltinimai pateikti 20 įtariamųjų, įskaitant jau Belgijoje nuteistą Salahą Abdeslamą, kuris laikomas vienu pagrindinių vykdytojų ir vieninteliu likusiu gyvu. Per atakas 2015 metų lapkričio 13-ąją ekstremistai „Bataclan“ koncertų salėje bei baruose ir restoranuose nužudė 130 žmonių, 350 buvo sužeisti.
 
Savižudis taip pat susisprogdino prie „Stade de France“ stadiono. F. Hollande tada stebėjo ten vykusias futbolo rungtynes. Atsakomybę už atakas prisiėmė IS. Prancūzija po išpuolių išplėtė savo antskrydžius prieš IS pozicijas Irake ir Sirijoje.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.11; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *