Londonas paneigė Prancūzijos atstovų teiginius


Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas. EPA – ELTA nuotr.

Londonas, spalio 31 d. (AFP-ELTA). Jungtinė Karalystė sekmadienį paneigė Prancūzijos atstovų teiginius, kad abi šalys esą susitarė sušvelninti savo ginčą dėl žvejybos teisių po „Brexito“. Britai tvirtina, kad Paryžius turi nusileisti.
 
„Jei Prancūzijos vyriausybė norėtų pateikti pasiūlymų, kaip deeskaluoti jos pačios mestus grasinimus, mes juos tikrai išklausytume“, – žurnalistams sakė Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono atstovas spaudai.
 
B. Johnsonas sekmadienio rytą apie pusvalandį kalbėjosi su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Romoje, kurioje įvyko Didžiojo dvidešimtuko (G20) lyderių susitikimas.
 
Po pokalbio E. Macrono biuras pranešė, kad abiejų šalių lyderiai esą sutarė apsvarstyti praktines priemones ginčui išspręsti ir pripažino „deeskalacijos“ bei konkrečių ir kuo greitesnių priemonių poreikį.
 
Prancūzijos prezidentas E. Macronas. EPA-ELTA nuotr.

Tačiau Dauningo gatvės atstovas spaudai savo ruožtu vėliau teigė, kad Londonas neplanuoja jokių tolesnių kontaktų ar konkrečių priemonių.
 
Prancūzija pyksta, kad Didžioji Britanija ir Normandijos salynui priklausančios Džersio ir Gernsio salos daliai prancūzų laivų neišdavė licencijų žvejoti jų vandenyse, nes nuo 2021 m. pradžios visa apimtimi įsigaliojo „Brexitas“.
 
Paryžius grasina, kad jei nebus išduota daugiau licencijų, nuo ateinančio antradienio Jungtinės Karalystės laivai nebeiškraus laimikio Prancūzijos uostuose. Be to, grasinama netgi įvesti visų iš Didžiosios Britanijos į Prancūziją įvežamų produktų patikras.
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2021.10.31; 14:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *