Lyderiai, panašūs į Asadą, emigravę į Rusiją, gyvena nerūpestingai


Nuversti lyderiai, gavę prieglobstį Rusijoje, linkę apsigyventi Barvichoje, rašo „The New York Times”. „Tai miestelis lyg iš bukolikų pušyne šalia Maskvos“, – aiškina žurnalistas Andrew I. Crammeris.

Prieš keletą metų Kirgizijos prezidentas Askaras Akajevas apsigyveno Barvichoje po „stresų kupinos dienos“, kaip išsireiškia autorius. Priešais prezidento rūmus Biškeke suplūdo įniršusi minia, ir A.Akajevas „išvažiavo kaip stovi“, kaip vėliau jis pasakojo žurnalistams. Po keleto dienų A.Akajevas atsidūrė valstybinėje sanatorijoje Barvichoje. „Ir geroje draugijoje: tas fantastiškas vilų ir prašmatnių krautuvėlių miestelis, pastatytas aplink sanatoriją, – pustuzinio nuverstų lyderių ir jų šeimų narių gyvenamoji vieta“, – sakoma straipsnyje.

Gyvenimas ramioje snieguotoje Barvichoje – galima, nors ir nepaprasta Bašaro Asado ateitis. „Vakarų šalys nuo praėjusios vasaros prašo, kad Rusija pasiūlytų B.Asadui prieglobstį ir tuo pačiu užtikrintų jam atsistatydinimą švelnia forma“, – rašo autorius. Tiesa, Rusijos diplomatai iki šiol pareiškia, kad nesuteiks B.Asadui prieglobsčio. „Bet anksčiau yra buvę, kad Rusija gelbėjo savo sąjungininkus paskutinę minutę“, – sako autorius.

Beje, leidinio nuomone, Rusija arti susitarimo, kuriuo numatoma, kad B.Asadas išvyks į užsienį. JTO specialusis atstovas ir Rusijos diplomatai atnaujino Ženevos taikos iniciatyvą. Ir vis dėlto neaišku, ar sutiks Rusija su sąlyga, kad B.Asadas neturi vaidinti jokio vaidmens pereinamojoje vyriausybėje, pripažįsta laikraštis.

Korespondentas grįžta į Rubliovo plentą. Jo duomenimis, čia politiniai tremtiniai „mėgaujasi ramiu, gausiu privilegijų „pomirtiniu“ gyvenimu“. Prekybos centre yra “Gucci”, “Ralph Lauren” ir “Dolce & Gabbana” parduotuvių (“gal jos sudomins B.Asado žmoną, garsėjančią madingumu“, – rašo autorius).

Borisas Miloševičius, velionio Serbijos prezidento Slobodano Miloševičiaus brolis, sako, kad jo giminaičiams nebloga gyventi Barvichoje. „Čia, atskirai, vilose gyvena buvusio prezidento našlė Miriana Markovič ir jo sūnus Markas Miloševičius“, – aiškina leidinys. Pasak Borislavo, jo brolio našlės gyvenimas visiškai įprastas, „respektabilus, normalus“. Markas vedęs rusę, jis turi dukrą.

„Anot Borislavo, jeigu sutuoktiniai Asadai atvažiuos į Barvichą, niekas net nepagalvos, kad rajono reputacija susvyravo. Priimti Asmą Asad ir jos vaikus – tai būtų „humaniškas poelgis“, – sakoma straipsnyje.

Žurnalistams nepavyko gauti A.Akajevo telefono, bet Barvichoje “Bentley” salono pardavėja sakė, kad reguliariai mato miestelyje Aidarą Akajevą, buvusio prezidento sūnų.

„Barvicha, apgyvendinta daugiausia naujųjų rusų turtuolių, atkirsta nuo Maskvos kelių kamščiais, bet visais kitais atžvilgiais tai puiki alternatyva parodomojo teismo proceso „pagrindinio herojaus“ ar staigios mirties kur nors dulkėtame kelkraštyje aukos statusui“, – rašo autorius. Kiekvienas namas Barvichoje slepiasi už labai aukštos tvoros, į praeivius žvelgia stebėjimo kamerų objektyvai.

Kalbama, kad Barvichoje gyvena ir Aslanas Abašidzė, buvęs Adžarijos, kuri kažkada pasiskelbė nepriklausoma nuo Gruzijos, lyderis. „2004 metais Maskvos meras Jurijus Lužkovas suteikė A.Abašidzei savo asmeninį lėktuvą, kai federalų kariuomenė jau žengė į Adžarijos sostinę Batumį“, – sakoma straipsnyje.

Laikraštis pripažįsta, kad Maskva mielai sutinka ne visus prieglobsčio ieškotojus. Borisas Jelcinas deportavo į Vokietiją Erichą Honekerį su žmona. 1998 metais Kurdų darbo partijos lyderis Odžalanas išskrido iš Sirijos į Maskvą, bet ten jo nepriėmė ir persodino į lėktuvą į Afriką. Vėliau Odžalanas buvo sučiuptas, išduotas Turkijai ir nuo to laiko sėdi kalėjime.

Nuotraukoje: dabartinis Sirijos prezidentas Bašaras Asadas ir jo žmona Asma.

Šaltinis: „The New York Times”

2013.01.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *