Malyje pagrobta vienuolė iš Kolumbijos atgavo laisvę


Malyje pagrobta vienuolė iš Kolumbijos atgavo laisvę. EPA-ELTA nuotr.

Bamakas, spalio 10 d. (AFP-ELTA). Pranciškonų vienuolė iš Kolumbijos, 2017 m. džihadistų pagrobta Malyje, šeštadienį atgavo laisvę, sakoma Malio prezidento tarnybos pranešime.
 
Pareiškime prezidento tviterio paskyroje pagerbiama sesers Glorios Cecilios Narvaez „drąsa ir narsumas“, skelbiamos jos nuotraukos po išlaisvinimo. Jos išvadavimas buvo „ketverių metų ir aštuonių mėnesių kelių žvalgybos tarnybų bendrų pastangų“ vaisius, sakoma jame.
 
Oficialiame pareiškime Malio pajėgų pulkininkas Assimi Goita patikino Malio žmones ir tarptautinę bendruomenę, kad „dedamos pastangos“ siekiant užtikrinti visų Malyje vis dar laikomų asmenų paleidimą. Bamako arkivyskupas Jeanas Zerbo patvirtino, kad G. C. Narvaez buvo paleista, ir pridūrė, kad ji „laikosi gerai“. Jos brolis Edgaras Narvaezas taip pat tai patvirtino. „Ačiū Dievui, jos sveikata gera. Jie atsiuntė man nuotraukų, ji atrodo gerai“, – sakė jis.
 
Šaltinis, artimas deryboms dėl jos paleidimo, naujienų agentūrai AFP sakė, kad nelaisvėje su ja nebuvo elgiamasi blogai ir per tą laiką ji išmoko korano. „Derybos truko mėnesius, metus“, – teigė šaltinis, bet daugiau detalių nepateikė.
 
G. C. Narvaez buvo paimta įkaite 2017 m. vasario 7 d. Kutialoje, maždaug už 400 kilometrų į rytus nuo Malio sostinės Bamako, ji ten dirbo misioniere. Per visus tuos metus apie ją vis pasirodydavo pranešimų, taip pat ir 2021 m. pradžioje, kai du europiečiai, kuriems pavyko pabėgti iš nelaisvės, pranešė, kad jai viskas gerai.
 
Kovo mėnesį jos brolis per Raudonąjį Kryžių gavo įrodymų, kad ji vis dar gyva. Tai buvo laiškas, parašytas didžiosiomis raidėmis, „nes ji visuomet rašydavo didžiosiomis raidėmis“, jame buvo minimi jų tėvų vardai ir jis baigėsi jos parašu, anksčiau sakė jis naujienų agentūrai AFP.
 
Malis stengiasi suvaldyti džihadistų sukilimą, kilusį šalies šiaurėje 2012 m. ir nuo to laiko išplitusį į kaimynines Burkina Fasą ir Nigerį. Pagrobimai, kadaise nutikdavę retai, pastaraisiais metais tapo dažnesni, nes Malyje, ypač buvusios Prancūzijos kolonijos centre, saugumo krizė sustiprėjo.
 
Prancūzų žurnalistas Olivier Dubois buvo su „Al Qaeda“ susijusių džihadistų pagrobtas balandžio 8 dieną šiaurės Malyje. O. Dubois dirbo kelioms Prancūzijos žiniasklaidos priemonėms, grobikų paskelbtame vaizdo įraše jis sakė buvęs pagrobtas „Islamo ir musulmonų paramos grupės“ – didžiausio džihadistų aljanso Sahelyje.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *