Mariupolyje – dėmesys Ukrainos investiciniam potencialui


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį dalyvavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyva Mariupolyje pirmą kartą surengtame tarptautiniame investicijų forume „RE:THINK. Invest in Ukraine“.
 
„Matome konkrečius Ukrainos valdžios žingsnius siekiant investicinio ir verslo klimato šalyje gerinimo per ambicingos reformų darbotvarkės įgyvendinimą. Toliau remsime Ukrainą jos reformų kelyje“, – forume sakė ministras.
 
Forumu siekiama pademonstruoti Ukrainos ir Azovo jūros regiono investicinį patrauklumą, paskatinti didesnį tarptautinių finansinių institucijų ir kompanijų įsitraukimą, kuriant stipresnę Ukrainos ekonomiką.
 
Šią Ukrainos dalį labiausia paveikė Rusijos vykdoma agresija, o Rusijos vykdomi laivybos per Kerčės sąsiaurį suvaržymai dar labiau apsunkina socialinę ir ekonominę gyventojų padėtį.
 
Forumo diskusijose dalyvavo Ukrainos prezidentas V. Zelenskis, parlamento pirmininkas Dmytro Razumkovas, ministras pirmininkas Oleksijus Hončarukas ir kiti vyriausybės nariai, Europos Sąjungos ir tarptautinių finansinių institucijų atstovai, Švedijos tarptautinio ir vystomojo bendradarbiavimo ministras Peteris Eriksonas.
 
Forumo metu, kaip skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime, ministras L. Linkevičiaus taip pat susitiko su prezidentu V. Zelenskiu, aptarė iniciatyvas, kaip išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje, Ukrainos reformų procesą ir pasirengimą kitą vasarą Vilniuje vyksiančiai Ukrainos reformų konferencijai, Ukrainos ir Europos Sąjungos santykius.
 
Tą pačią dieną L. Linkevičius kartu su Ukrainos užsienio reikalų ministru Vadymu Prystaiko lankėsi Rusijos agresijos paveiktoje ir visiškai sugriautoje Šyrokinės gyvenvietėje ir susitiko su Ukrainos kariais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.30; 06:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *