Maskvos vadovaujamas aljansas pasiuntė pirmuosius karius į Kazachstaną


Maskvos vadovaujamas aljansas pasiuntė pirmuosius karius į Kazachstaną. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, sausio 6 d. (AFP-ELTA). Maskvos vadovaujamas karinis aljansas ketvirtadienį pranešė išsiuntęs pirmuosius savo karius į Kazachstaną, jo vyriausybei paprašius padėti numalšinti didėjančius neramumus.
 
„Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSTO) taikos palaikymo pajėgos ribotam laikui išsiųstos į Kazachstano Respubliką, kad būtų stabilizuota ir normalizuojama padėtis“, – sakoma KSTO sekretoriato pranešime, kurį paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.
 
Jame teigiama, kad dislokuoti Rusijos, Baltarusijos, Armėnijos, Tadžikistano ir Kirgizijos ginkluotųjų pajėgų vienetai, šios penkios šalys kartu su Kazachstanu sudaro Maskvos dominuojamą KSTO.
 
Pareiškime nenurodoma, kiek karių išsiųsta, bet sakoma, kad į Rusijos kontingentą įeina šalies oro desanto pajėgų nariai.
 
Pagrindinės karių užduotys „bus svarbių valstybės ir karinių objektų apsauga bei pagalba teisėtvarkos pajėgoms (…) stabilizuojant situaciją“, sakoma pareiškime. Jame teigiama, kad Rusijos pajėgos kariniais lėktuvais perkeliamos į Kazachstaną, o priešakiniai daliniai „jau pradėjo vykdyti paskirtas užduotis“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.01.07; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *