Medininkų pilyje prasideda „Viduramžių šventė”


Šventė Medininkuose. Vytauto Visocko nuotr.
Birželio 15-16 dienomis Medininkų pilyje vyks trečią dešimtmetį skaičiuojanti „Viduramžių šventė“. Lyg iš senovės graviūrų nužengę riteriai ir prakilnios damos, budeliai ir raganos, amatininkai ir muzikai sukurs ypatingą patirtį, žada į šventę kviečiantis Trakų istorijos muziejus.
 
Pasak muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės, „Viduramžių šventė“ gimė ir dvidešimt vienerius metus vyko šiuo metu rekonstruojamoje Trakų Pusiasalio pilyje. Norėta tęstinumo, dovanojant renginį ištikimiems ir naujiems lankytojams, entuziastams, nuolatiniams dalyviams, ieškota naujo sprendimo.
 
„Tik šiemet „Viduramžių šventė“ vilkės naują rūbą – pasipuoš Medininkų pilies kuorais. Istorijos, kultūros ir gamtos visumos harmonija – paveiki, dvasinę savastį ir kultūrinį augimą puoselėjanti ir ugdanti jėga, kurią galėsite pajusti. Laukiame visų, o ypač vaikų ir jaunimo – norime jiems perduoti mūsų puoselėjamas vertybes“, – teigia direktorė.
 
Kadangi Viduramžių visuomenė – karių visuomenė, atvykusius į šventę jau iš tolo trauks karybos klubų margaspalvė stovykla ir kovingai plevėsuojančios vėliavos.
 
„Ne tik stebėsite gyvenseną ir dvi dienas vyksiančias kovas, bus galimybė ir patiems aktyviai dalyvauti! Kaip žinoma, kariai neišgyventų be nagingųjų amatininkų – renginyje nusidrieks ir jų gatvelė. Čia pat kalvis taisys mūšyje nukentėjusį šalmą, šalia matysite žėrinčius stiklo karoliukus, atkurtus pagal archeologinius radinius. Tolėliau įsikurs puodžiai. Lipdymas, žiedimas – ne vienam iš Jūsų suteiks pažinimo džiaugsmą“, – žada šventės organizatoriai.
 
Prisiminimui apie savaitgalio patirtį amatininkų gatvelėje galima bus nusivyti juostelę ar pasigaminti odinę apyrankę.
Didinga Trakų pilis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
„Čia ir atsiminimų knygelę galėsite įsirišti, nepatingėjus – įvijinį žiedelį ar pasaginę sagę pasigaminti. Daugel kitų amatų išbandyti galėsite – ir bučius pinti, ir medinį dubenį išsiskobti, ir teisingai gydančią arbatą susimaišyti ar stogui skiedrų prisiruošti. Galėsite pasimokyti kalvio kūjį įvaldyti“, – kviečia atvykti šventės organizatoriai.
 
Renginyje dalyvaus beveik 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Vyks protų mūšis, paskaitos, edukacinės veiklos, konkursai ir spektaklis vaikams.
 
„Per muziką ir šokį Jums savo žinias ir vertybes dovanos karo dainomis garsėjanti įspūdinga vyrų grupė „Ugniavijas”, folkloro grupė „Laiminguo”, viduramžių muzikos ir šokio kolektyvai iš Kauno „Ambera“ ir „Saltus Gladii“ ir viena įdomiausių grupių iš kaimyninės Baltarusijos „Irdorath“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.15; 06:00
print