Melsdamasis už Ukrainą Nekaltojo prasidėjimo dieną popiežius verkė


Melsdamasis už Ukrainą Nekaltojo prasidėjimo dieną popiežius verkė. EPA-ELTA nuotr.

Roma, gruodžio 8 d. (dpa-ELTA). Popiežius Pranciškus ketvirtadienį per viešą maldą Nekaltojo prasidėjimo dieną verkė dėl karo Ukrainoje.
 
Romos Ispanijos aikštėje, priešais Nekaltojo prasidėjimo koloną, kurioje pavaizduota Mergelė Marija, popiežius sakė kalbą šios šventės proga ir paminėjo karą Ukrainoje.
 
Popiežius Pranciškus sakė, kad norėjo perduoti Ukrainos žmonių dėkingumą Marijai už taiką, kurios jis taip ilgai meldė Dievo, bet paskui nutraukė kalbą ir pradėjo verkti.
 
85 metų popiežius su drebuliu laikėsi įsikibęs kėdės ir apie pusę minutės tylėjo nuleidęs galvą. Susirinkusieji, taip pat iš šalia popiežiaus buvęs meras Roberto Gualtieris, ėmė ploti.
 
Vėliau popiežius tęsė kalbą, iš pradžių drebančiu balsu, sakydamas, kad užuot galėjęs švęsti karo pabaigą, jis turi toliau melstis už „vaikus, senelius, tėvus ir motinas, jaunimą šioje iškankintoje šalyje, kuri patyrė tiek daug skausmo“.
 
Popiežius Pranciškus šiemet, po dvejų metų pertraukos, padarytos dėl pandemijos, pagaliau vėl galėjo viešai švęsti Nekaltojo prasidėjimo dieną su kartu su visuomene prie garsiųjų Ispanijos laiptų.
 
Be ukrainiečių, Pranciškus taip pat meldėsi už visus kitus žmones žemėje, už jaunus ir senus žmones, taip pat už šeimas.
 
Po maldos popiežius, kuris ir toliau kenčia nuo sunkių kelio problemų, sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje spaudė žmonėms rankas.
 
Vieno žurnalisto paklaustas apie savo emocinį protrūkį, jis pavadino karą „žmonijos pralaimėjimu“.
 
Nuo vasario 24 dienos, kai prasidėjo Rusijos invazija, Pranciškus beveik visose savo viešose maldose minėjo kenčiančius Ukrainos žmones.
Šiandien jis prašė Marijos, „kad meilė nugalėtų neapykantą, tiesa – melą, atleidimas – nuoskaudas, o taika – karą“.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.12.09; 06:40
print

2 komentarai

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *