MI5 tarnybai įsakyta rimčiau sekti rusų šnipus


„The Sunday Times“ šaltiniai, bendravę su Didžiosios Britanijos slaptųjų tarnybų vadovybe, pranešė, kad šalies premjeras įsakęs kontržvalgybai kur kas kiečiau nei iki šiol stebėti rusų šnipus.

Šis pranešimas byloja, kad Didžiosios Britanijos valdžia keičia požiūrį į šalyje dirbančius rusų šnipus. Jei anksčiau į Londono gatvėmis beveik laisvai vaikščiojančius rusų šnipus buvo žvelgiama dažniau atsainiai, nei rimtai, tai nuo šiol šalyje dirbantiems rusų šnipams turėtų būti sunkiau užsiimti priešiška veikla.

Stambaus kalibro rusų šnipų Londone, pasak MI5, – per 40 personų. Iki šiol britų kontržvalgyba juos prižiūrėjo ne taip griežtai ir priekabiai kaip, matyt, derėjo prižiūrėti.

Be to, britų kontržvalgyba ieško specialistų, kurie mokėtų rusiškai ir kalbėti, ir rašyti. Rusų kalbą mokantys specialistai reikalingi tam, kad galėtų analizuoti slapta užrašytus telefoninius rusų pokalbius.

Džiugu ir tai, kad britų valdžia nūnai skiria solidesnį finansavimą kibernetinio saugumo programoms. Šitaip pasielgti oficialųjį Londoną paskatino rusų kibernetinės atakos prieš Baltijos valstybes, Gruziją ir Ukrainą.

„The Sunday Times“ tapo žinoma, kad Didžiosios Britanijos gynybos ministras Maiklas Felonas įsakė britų karališkųjų pajėgų karo lakūnams būtinai užmegsti ryšį su per arti Didžiosios Britanijos oro erdvės priskridusių rusiškų bombonešių pilotais greižtai įsakant „jiems grįžti atgal“.

Leidinį informavę aukšto rango britų politikai tvirtina, jog oficialusis Londonas linkęs vienpusiškai nutraukti 1997-aisiais su Rusija pasirašytą susitarimą, esą nėra jokių priešiškumų tarp NATO ir Rusijos.

Įdomu ir tai, kad Rusijos oligarchai nepatenkinti jiems taikomomis Vakarų ekonominėmis sankcijomis, ir šį savo nepasitenkinimą demonstruoja Vladimirui Putinui. Bet Rusijos prezidentas juos ramina, esą Vakarai ekonomines sankcijas nutrauks šių metų vasarą. Tiksliau tariant, Vakarai nedrįs Rusijai taikomų ekonominių sankcijų pratęsti.

Tiesa, Didžiosios Britanijos valdžia mano, kad sankcijas būtina ne tik pratęsti, bet dar ir sugriežtinti. Bet tiesa ir tai, kad kai kurios Europos Sąjungos pietinės valstybės norėtų Rusijai nebetaikyti jokio ekonominio spaudimo. V.Putinas tikisi, jog būtent ES nevieningumas ir padės Rusijai atsikratyti ekonominio Vakarų spaudimo.

Informacijos šaltinis – "The Sunday Times".

2015.02.24; 08:39

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *