Rusų šnipinėjimas Didžiojoje Britanijoje grįžo į šaltojo karo lygį


„Prezidento Putino rusų specialiųjų tarnybų vadovaujančiojo eksperto duomenimis, dabar Didžiojoje Britanijoje veikia tiek pat rusų šnipų, kiek jų buvo šaltojo karo eroje, arba dar daugiau, – perduoda Markas Benetsas laikraštyje The Times. – Maskvietis žurnalistas ir rašytojas Andrejus Soldatovas sakė, kad Didžiojoje Britanijoje yra mažiausiai 30 Rusijos agentų. Vieni dirba po diplomatine priedanga, kiti, vadinamieji nelegalai, apsimeta Britanijos piliečiais, naudodamiesi suklastotais pasais. Trečioji agentų grupė – Rusijos piliečiai, dažniausiai verslininkai, atvirai gyvenantys šalyje“.

Kaip taisyklė, tai žmonės, pasamdyti Rusijos specialiųjų tarnybų ir jų apmokyti rinkti žvalgybinius duomenis“, – sakė Soldatovas.

Eksperto duomenimis, neskaitant Londono, rusų šnipai stebi Didžiosios Britanijos KJL bazes Klaide, Devenporte ir Plimute. Didžiojoje Britanijoje veikia GRU, SVR ir FSB agentai. Benetsas primena, kad Snoudenas pavadino Soldatovą „galimas dalykas, vieninteliu įžymiu Rusijos žvalgybinio aparato kritiku“ ir kad Soldatovo komentarai nuskambėjo vos tik paskelbus pranešimą, kad Putinas, „galimas dalykas“, aprobavo disidento Litvinenkos nužudymą Londone.

„Tikiuosi, Britanijos specialiosios tarnybos ėmėsi griežtesnių priemonių po Litvinenkos nužudymo, o vėliau – po Boriso Nemcovo nužudymo Maskvoje, ir Rusijos operatyvininkai negalės nekliudomi vaikštinėti Londono gatvėmis“, – rašo autorius.

Informacijos šaltinis: The Times

2016.01.27; 06:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *