Beveik metus ieškotas S. R. sulaikytas Vietname


Generalinė prokuratūra gavo pranešimą apie tai, kad šių metų sausio 21 d. Ho Ši Mino mieste (Vietnamas) buvo sulaikytas Lietuvos Respublikos pilietis S. R., kurio tarptautinė paieška vykdoma Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos teismo iniciatyva.

S. R. yra įtariamasis itin sudėtingame ir didelės apimties sukčiavimo Europos Sąjungos paramos lėšomis ikiteisminiame tyrime.

Taip pat S. R. pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir nuteistas kalėti pustrečių metų. Vilniaus apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo 2014 m. gruodžio 30 dieną, tačiau į nuosprendžio paskelbimą S. R. neatvyko. Vėliau S. R. pasinaudojo teise ir per savo gynėją pateikė skundą, kuriuo taip pat paprašė sustabdyti nuosprendžio vykdymą, kol nebus išnagrinėtas jo skundas.

Paaiškėjus, kad šio įtariamojo buvimo vieta yra nežinoma ir turint duomenų, kad jis gali būti išvykęs iš Lietuvos, S. R. atžvilgiu buvo išduoti Europos arešto orderiai dėl bausmės vykdymo ir dėl baudžiamojo persekiojimo vykdymo, paskelbta tarptautinė šio asmens paieška. Paiešką vykdė Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Vietnamo policija šiuo metu atlieka patikrinimus ar sulaikytas asmuo nėra padaręs nusikaltimų, už kuriuos gali būti patrauktas baudžiamajam persekiojimui Vietname ir tik po to bus sprendžiamas klausimas dėl jo ekstradicijos į Lietuvos Respubliką.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2016.01.27; 05:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *