Mineralinio vandens „Borjomi“ įmonės stabdo gamybą


Tbilisis, balandžio 29 d. (AFP-ELTA). Sakartvelo mineralinio vandens „Borjomi“ grupė, iš dalies priklausanti Kremliui palankiam Rusijos milijardieriui, penktadienį pranešė, kad stabdo gamybą dėl „finansinių problemų“, susijusių su karu Ukrainoje.
 
Šio į butelius pilstomo vandens prekės ženklo, kuris yra vienas didžiausių Sakartvelo eksporto produktų, gamintoja yra bendrovė „IDS Borjomi Georgia“.
 
Kontrolinis įmonės akcijų paketas priklauso „Alfa Group“, kurią valdo Kremliui palankus Rusijos milijardierius Michailas Fridmanas.
 
Vasario pabaigoje Europos Sąjunga pritaikė sankcijas M. Fridmanui dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, Londone įsikūrusį verslininką apibūdinusi kaip „svarbiausią Rusijos finansininką“.
 
Taip pat teigiama, kad jis yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino „vidinio rato“ koordinatorius.
 
Jungtinė Karalystė taip pat įvedė sankcijas, tačiau JAV to nepadarė.
 
Sankcijos turėjo įtakos „Borjomi“ vandens gamybai Sakartvele. „IDS Borjomi Georgia“ penktadienį savo pareiškime nurodė, kad „laikinai“ stabdo gamybą abiejose savo gamyklose Sakartvele „dėl finansinių problemų, kurias sukėlė padėtis Ukrainoje“.
 
Bendrovė teigė, kad atsidūrė „sudėtingoje padėtyje“ savo pagrindinėse rinkose nuo pat karo veiksmų Ukrainoje pradžios. Ji teigė turinti ribotą prieigą prie banko sąskaitų ir dėl to „negalinti gauti pajamų (užsienio) valiuta ir atsiskaityti su kreditoriais“.
 
M. Fridmanas paragino nutraukti karą Ukrainoje, tačiau susilaikė nuo aiškaus invazijos pasmerkimo.
 
„IDS Borjomi“ eksportuoja į daugiau kaip 40 šalių ir yra pirmaujanti mineralinio vandens gamintoja buvusioje Sovietų Sąjungoje. Natūraliai mineralizuotas vulkaninės kilmės vanduo išpilstomas į butelius nuo 1890 metų.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.04.30; 06:30
print