Ministras J. Olekas su JAV Oro pajėgų sekretore aptarė oro gynybos svarbą regione


Liepos 15 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų Oro pajėgų sekretore Deborah Lee James, pabrėžė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo stiprinimą ir paramą formuojant regioninę oro gynybos architetūrą, dislokuojant regione oro gynybos elementus mokymams ir regioninėms oro gynybos pratyboms.

JAV Oro pajėgų sekretorė Deborah Lee James
JAV Oro pajėgų sekretorė Deborah Lee James.

„Džiaugiamės NATO viršūnių susitikime priimtu sprendimu dislokuoti bataliono kovines grupes Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Tačiau svarbu stiprinti ir oro gynybos pajėgumus tiek nacionaliniame, tiek regioniniame bei Aljanso lygmenyse. Todėl prašome stiprios JAV lyderystės ir paramos stiprinant šį pajėgumą, visų pirma, mūsų regione“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Pasak krašto apsaugos ministro J.Oleko, JAV dislokuoti oro gynybos elementai papildytų ir labai prisidėtų prie Lietuvos nacionalinių pastangų pasiekti visišką operacinį pajėgumą.

Susitikime ministras J. Olekas informavo JAV atstovę D. L. James apie nacionalinius ir regioninius sprendimus vystant vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemą. Lietuva yra priėmusi sprendimą pradėti derybas su Norvegijos Vyriausybe dėl galimo vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS įsigijimo. Baltijos šalys priėmė politinį susitarimą glaudžiai bendradarbiauti kuriant bendrą Baltijos šalims vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemą, į ją įtraukiant ir Lenkiją.

JAV Oro pajėgų sekretorė susitikime teigė, kad JAV yra pasiruošusios suteikti visą reikalingą ekspertizę tiek formuojant regioninę oro gynybos architektūrą, tiek vystant vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemą Lietuvoje. JAV atstovė patikino, kad JAV Oro pajėgos tęs dalyvavimą bendrose pratybose ir rems infrastruktūros plėtrą Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose per Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos priemones. JAV Oro pajėgų sekretorė taip pat padėkojo Lietuvai už solidarumą dalyvaujant misijose Afganistane ir Irake.

Informacijos šaltinis – KAM.lt internetinė svetainė.

2016.07.17; 06:24

print