Mirė Kambodžos princas Norodomas Ranariddhas


Kambodžos ministras pirmininkas princas Norodomas Ranariddhas. EPA – ELTA foto

Paryžius, lapkričio 28 d. (AFP-ELTA). Sekmadienį Prancūzijoje mirė buvęs Kambodžos ministras pirmininkas princas Norodomas Ranariddhas, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė šalies informacijos ministras.
 
Princas buvo išrinktas ministru pirmininku 1993 metais po kelerius metus trukusio pilietinio karo, tačiau 1997 metais buvo nušalintas per kruviną perversmą, kurį įvykdė dabartiniam autoritariniam lyderiui Hun Senui lojalios pajėgos.
 
77 metų Ranariddhas mirė sekmadienio rytą po ligos, „Facebook“ tinkle parašė informacijos ministras Khieu Kanharithas, cituodamas rūmų pareigūną.
 
Ranariddho žmonai išsiųstame užuojautos laiške Hun Senas teigė, kad jo mirtis reiškia „iškilaus karališkojo asmens, mylėjusio tautą, religiją ir karalių, netektį“.
 
Dabartinio karaliaus Norodomo Sihamonio netikras brolis Ranariddhas buvo politiškai ambicingiausias iš Kambodžos karališkųjų asmenų, tačiau jo karjera buvo panaši į amerikietiškuosius kalnelius.
 
1993 metais jis laimėjo Jungtinių Tautų remiamus rinkimus Kambodžoje, vadovaudamas rojalistinei „Funcinpec“ partijai, bet buvo priverstas sutikti, kad Hun Senas taptų vienu iš dviejų šalies ministrų pirmininkų.
 
Po ketverių metų Hun Senas jį nušalino perversmo keliu, o Ranariddho reputacija dar nukentėjo dėl kaltinimų korupcija.
 
2008 metais jis buvo atleistas nuo bausmės už sukčiavimą, dėl kurio buvo pašalintas iš „Funcinpec“ partijos, ir dar du kartus nesėkmingai mėgino grįžti į politiką.
 
2015 metais jis netikėtai sudarė sąjungą su žmogumi, kuris jį nuvertė, ir grįžo į „Funcinpec“, kad galėtų dirbti su Hun Seno Kambodžos liaudies partija.
 
Po trejų metų, 2018-aisiais, įvyko asmeninė tragedija – Ranariddhas kartu su antrąja žmona, 39 metų Ouk Phalla, buvo sunkiai sužeisti per automobilio avariją ir ji neišgyveno.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.11.29; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *