Miunchenas – 1972, 40 metų melo: vokiečių nuslėptas dosjė


Vokietijos leidinys “Der Spiegel” spausdina kai kuriuos dokumentus iš 40 metų senumo dosjė apie įvykius, nutikusius per Miuncheno olimpiadą, kai buvo paimti įkaitais ir nužudyti Izraelio rinktinės nariai. Apie tą vokiečių publikaciją pasakoja Davide Frattini straipsnyje, išspausdintame Italijos laikraštyje “Corriere della Sera”.

„Nuo teroro akto per Miuncheno olimpiadą, per kurią buvo nužudyti 11-a Izraelio atletų, praėjo 40 metų, ir savaitraštis “Der Spiegel” pranešė, kad jis turi savo žinioje dokumentus apie tuos įvykius. Dokumentai liudija, kad vokiečiai deramai neįvertino iš informatoriaus libaniečio gautos svarbios informacijos ir keletą dešimtmečių darė viską, kad nuslėptų padarytas klaidas“, – rašo Italijos leidinys.

„Vokiečių specialiosios tarnybos buvo įsitikinusios, – rašo “Der Spiegel”, – kad Palestinos grupė „Juodasis rugsėjis“ buvo taip blogai parengta, jog negalėjo surasti kambario viename Miuncheno viešbutyje. Jie iš anksto neužsisakė kambarių, miestas buvo užtvindytas Olimpiados svečių, ir teroristams teko apsigyventi skirtinguose viešbučiuose.

Prieš mėnesį vokiečių žurnalas pranešė, kad palestiniečiams padėjo vietinis neonacistas Vilis Polas (Willi Pohl): jis aprūpino juos suklastotais pasais ir lydėjo teroristų, planavusių grobti įkaitus, vadą traukiniuose važinėjant po Vokietiją.

Prieš du mėnesius iki atakos Dortmundo policija pranešė apie Vilio Polo santykius su Mochammedu Daudu. V.Polas buvo suimtas tik 1972 metų spalį, jis slapstėsi buvusio Waffen-SS karininko namuose.

Vilio lagamine rastas visas arsenalas: trys Kalašnikovo automatai, sprogmenų, trys pistoletai ir šešios granatos. Dabar jis tapo sėkmingu romanistu, rašo policinius romanus ir sako, kad jis panaudotas „aklai“ olimpinio kaimelio puolimo organizavime“, – rašo straipsnio autorius.

„Rugpjūčio 14-ąją gautas dar vienas pranešimas, kuris galėjo padėti išvengti teroro akto. Vokietijos ambasada Beirute nusiuntė telegramą į Boną. Joje sakoma, kad iš šaltinio gauta žinių apie rengiamą teroro aktą per Olimpiadą. Po keturių dienų URM perdavė Miuncheno specialiosioms tarnyboms pranešimą ir reikalavimą užtikrinti maksimalų saugumą.

Vokietijos žvalgyba neatkreipė dėmesio net į tai, ką rašė laikraščiai: rugsėjo 2 dieną žurnalas “Gente” pranešė, kad „Juodojo rugsėjo“ teroristai planuoja „skandalingą akciją per Žaidynes“, – rašo italų leidinys.

„Mes turime išvengti savikritikos“, – pareiškė URM valdininkas skubiame pasitarime, įvykusiame kitą dieną po teroro akto aukų laidotuvių. „Nuo to momento, – apibendrina “Der Spiegel”, – šie žodžiai, atrodo, tapo vyriausybės šūkiu“.

Nuotraukoje: kadras iš meninio filmo apie Miuncheno Olimpines žaidynes. Meninių filmų apie 1972-uosius Miunchene buvo sukurta ypatingai daug.

Šaltinis: Corriere della Sera

2012.07.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *