Mokyklose uždraus naudotis mobiliaisiais telefonais?


Telefonas mobilusis. Slaptai.lt nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovui Justui Džiugeliui užsiminus apie ketinimus siūlyti įstatymą, numatantį mobiliųjų telefonų draudimą mokyklose, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina švietimo įstaigų atstovus ir be teisinių įpareigojimų įtvirtinti šį draudimą.
 
„Šiuo metu tikrai matome, kad apie tai (mobiliųjų telefonų draudimą mokyklose – ELTA) vyksta diskusija, tai įdomu sulaukti jos rezultatų.
 
Šiandien mokyklų bendruomenės gali priimti šiuos sprendimus, ir mes labai raginame mokyklose apsvarstyti dėl mobiliųjų įrenginių galimo naudojimo. Tikrai ne viena mokykla yra įsivedusi tas taisykles, jas taiko, tai norisi, kad būtų taikoma daugiau mokyklų“, – antradienį Eltai teigė ministrė, kartu pridurdama, kad tikisi mokyklų sąmoningumo ir be teisinio raginimo.
 
„Kai pasakai teisės aktu, tai kaip ir nurėžta, bet labai visada norisi bendruomenių sąmoningumo ir sprendimo. Tačiau visgi, jei reikia pagalbos pačioms mokykloms apsisprendžiant, joms sunku sutarti su bendruomenėmis, tai lieka teisinis kelias“, – pridūrė J. Šiugždinienė.
 
ELTA primena, kad J. Džiugelis siūlymą uždrausti visoje Lietuvos mokyklose moksleiviams naudoti mobiliuosius telefonus, išskyrus atvejus, kai per pamoką jie yra naudojami mokymosi tikslais, ketina pateikti Seimo pavasario sesijoje.
 
Visgi J. Džiugelis akcentuoja, kad siūlymas bus teikiamas tik tuo atveju, jei bus sulaukta visuomenės palaikymo.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.02.09; 06:17
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *