Moldova išprašo 45 Rusijos diplomatus ir darbuotojus


Moldovos vėliava

Kišiniovas, liepos 26 d. (AFP-ELTA). Moldova įsakė 45 Rusijos diplomatams ir ambasados darbuotojams išvykti iš šalies „dėl daugybės nedraugiškų veiksmų“, trečiadienį pranešė pareigūnai, tarp abiejų šalių tvyrant įtampai.
 
Europos Sąjungai (ES) palanki ir Moldovos narystės bloke siekianti šalies vyriausybė griežtai pasmerkė Rusijos invaziją į kaimyninę Ukrainą ir apkaltino Rusiją sąmokslu nuversti dabartinę Moldovos valdžią.
 
Moldovos žiniasklaidos priemonių „Jurnal TV“ ir „The Insider“ šią savaitę paskelbtame tyrime teigiama, kad ant Rusijos ambasados Kišiniove ir gretimo pastato yra 28 antenos, kurias galima naudoti šnipinėjimui.
 
„Keturiasdešimt penki diplomatai ir techninis personalas turės išvykti iki rugpjūčio 15 d.“, – naujienų agentūrai AFP sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Igoris Zaharovas.
 
Po šio sprendimo „bus mažiau asmenų, mėginančių destabilizuoti padėtį mūsų šalyje“, – ministrų kabineto posėdžio pradžioje sakė užsienio reikalų ministras Nicu Popescu.
 
Rusijos diplomatinį korpusą sudarys 10 diplomatinių pareigybių ir 15 administracinių, techninių ir paslaugų pareigybių „pagal pariteto principą“, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
 
„Šis sprendimas priimtas dėl daugybės nedraugiškų veiksmų Moldovos Respublikos atžvilgiu (…) taip pat dėl bandymų destabilizuoti vidaus padėtį mūsų šalyje“, – sakoma ministerijos pranešime ir priduriama, kad trečiadienį buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Kišiniove.
 
Anot I. Zaharovo, nuo karo Ukrainoje pradžios Moldova iki šiol išsiuntė du Rusijos diplomatus. 2,6 mln. gyventojų turinti šalis yra tarp Ukrainos ir ES narės Rumunijos.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.07.27; 09:33
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *