Mūšiai Ukrainoje įstrigo, sako žvalgybos vadovas K. Budanovas


Kirilas Budanovas, Ukrainos žvalgybos vadovas

Kyjivas, gruodžio 29 d. (ELTA). Kovos Ukrainoje šiuo metu atsidūrė aklavietėje, nes nei Ukraina, nei Rusija negali padaryti reikšmingos pažangos, interviu BBC sakė Ukrainos karinės žvalgybos agentūros vadovas. O Kyjivas laukia pažangesnių ginklų iš Vakarų sąjungininkų.
 
„Situacija tiesiog įstrigo. Ji nejuda“, – interviu britų visuomeniniam transliuotojui sakė Kyrylo Budanovas.
 
Po to, kai lapkritį ukrainiečių pajėgos atkovojo Chersono miestą, dauguma įnirtingiausių mūšių vyko aplink Bachmutą šalies rytuose. Kitur Rusijos pajėgos labiau atrodo besiginančios, bet žiema sulėtino Ukrainos sausumos operacijų tempą visoje 1 000 km ilgio fronto linijoje.
 
K. Budanovas teigė, kad Rusija dabar yra „visiškoje aklavietėje“, patyrusi labai didelių nuostolių, ir mano, kad Kremlius nusprendė paskelbti dar vieną šauktinių mobilizaciją. Tačiau jis pridūrė, kad Ukrainos pajėgoms vis dar trūksta išteklių judėti į priekį daugelyje sričių.
 
„Negalime jų visiškai nugalėti visomis kryptimis. Jie taip pat negali, – sakė jis. – Mes labai laukiame naujų ginklų tiekimo ir pažangesnių ginklų atvykimo“.
 
Anksčiau šį mėnesį, po virtinės Rusijos karinių nesėkmių, Ukrainos pareigūnai įspėjo apie galimybę, kad 2023 metų pradžioje Maskvos pajėgos gali surengti dar vieną sausumos puolimą iš Baltarusijos. Jų teigimu, šis puolimas gali apimti antrą bandymą užimti sostinę Kyjivą įtraukiant dešimtis tūkstančių Rusijoje rengiamų rezervistų.
 
Tačiau K. Budanovas atmetė variantą, kad Rusijos veiksmai Baltarusijoje, įskaitant tūkstančių karių perkėlimą, yra bandymas priversti Ukrainą nukreipti karius iš mūšio laukų pietuose ir rytuose į šiaurę.
 
Neseniai, pasak jo, traukinys su Rusijos kariais sustojo netoli Baltarusijos ir Ukrainos sienos ir po kelių valandų grįžo atgal nieko neišlaipinęs.
 
„Jie tai darė atvirai, dienos metu, kad visi matytų, net jei mes to nenorėjome, – sakė jis, pridurdamas, kad nemato jokios realios, staigios grėsmės iš Baltarusijoje esančių karių pusės. – Kol kas nematau jokių ženklų, kad iš Baltarusijos būtų rengiamasi įsiveržti į Kyjivą ar šiaurines sritis“.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2022.12.29; 08:25
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *