Mūšis dėl biudžeto


Dolerių kupiūros. Slaptai.lt nuotr.

Vašingtonas, spalio 1 d. (AFP-ELTA). Vienas griežtosios linijos respublikonas sekmadienį pareiškė, kad teiks siūlymą nušalinti Atstovų rūmų pirmininką Keviną McCarthy‘į, nes grėsus JAV vyriausybės uždarymui šis sudarė susitarimą su demokratais, kuris neapima dešiniųjų siekto išlaidų sumažinimo.
 
„Šią savaitę ketinu pateikti siūlymą nušalinti pirmininką McCarthy’į“, – transliuotojui CNN tvirtino kongresmenas Mattas Gaetzas.
 
M. Gaetzas yra viena iš pagrindinių figūrų nedidelėje griežtosios linijos respublikonų grupėje Atstovų rūmuose, kuri savo atsisakymu pritarti naujam federaliniam finansavimui iš pradžių neužtikrinus didelio išlaidų apkarpymo privedė vyriausybę prie uždarymo slenksčio. Grupė įniršo, kai K. McCarthy’is vėlų šeštadienį pasiekė laikiną susitarimą su demokratais, leidžiantį vyriausybei veikti dar 45 dienas, tačiau numatantį palaikyti ligšiolinį išlaidų lygį.
 
„Manau, kad mums reikia naujo, patikimo lyderio“, – kalbėjo M. Gaetzas. Nepaisant to, politikas nurodė, kad nėra aiškumo, ar grupei iš tiesų pavyktų nušalinti pirmininką, ypač po to, kai K. McCarthy’is atsigręžė į demokratus. Anot M. Gaetzo, K. McCarthy’io kėdė nesuklibės nebent tokiu atveju, jei demokratai jį užstos. „Dabar jie veikiausiai tai ir darys“, – sakė kongresmenas.
 
Manoma, kad K. McCarthy’io šalininkai respublikonai taip pat dės pastangas, jog užkirstų kelią jo atleidimui.
Doleriukai. Slaptai.lt nuotrauka
 
Respublikonas Mike’as Lawleris sekmadienį sakė ABC laidai „This Week“, kad atsakingiausia būtų užtikrinti tolesnį vyriausybės darbą ir finansavimą, kol „užbaigsime savo darbus“. M. Lawlerio teigimu, M. Gaetzas savo siūlymu nušalinti Atstovų rūmų pirmininką tik užvilkins darbų užbaigimą per ateinančias 45 dienas.
 
Jei Kongresui nebūtų pavykę užtikrinti, kad vyriausybė išliktų atvira, uždarymai būtų prasidėję iš karto po vidurnakčio (vietos, 7 val. sekmadienį Lietuvos laiku) ir būtų buvę atidėti milijonų federalinių darbuotojų ir karinio personalo atlyginimai. Be to, nuo sekmadienio visuomenė būtų netekusi prieigos prie daugumos nacionalinių parkų.
 
Minėta laikina priemonė suteikė įstatymų leidėjams laiko susiderėti dėl išlaidų lygio, kuris bus taikomas likusiais fiskaliniais 2024-aisiais.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.10.02; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *