Naftos tanklaivyje prie Šri Lankos krantų kilo gaisras


Gaisras tanklaivyje prie Šri Lankos. EPA – ELTA nuotr.

Naftos tanklaivyje prie Šri Lankos rytinės pakrantės kilęs gaisras buvo suvaldytas, šeštadienį pranešė karinio jūrų laivyno atstovas. Laivas iš viso liepsnojo 48 valandas ir pasiglemžė vieno žmogaus gyvybę.
 
„Liepsna sumažėjo ir šiuo metu yra kontroliuojama. Ji nebeplinta“, – sakė Šri Lankos karinio jūrų laivyno atstovas Indika de Silva. Jis patvirtino, kad gaisro metu žuvo vienas laivo įgulos narys, o kiti 22 buvo išgelbėti.
 
Panamoje registruotas tanklaivis plaukė iš Kuveito į Indiją, gabendamas 270 tūkst. tonų neapdirbtos naftos, ir ketvirtadienio rytą, 38 kilometrais nutolus nuo pietrytinės Šri Lankos pakrantės, užsiliepsnojo.
 
Gaisrą galiausiai suvaldė Indijos pakrančių apsaugos tarnybos laivas ir vienas jai priklausantis karinis jūrų laivas, palaikomas Šri Lankos kariuomenės ir karinių oro pajėgų.
 
Laivas „MT Diamond“ dreifavo link Šri Lankos ir penktadienį pasiekė 22 jūrmylių atstumą nuo pakrantės. Indijos pakrančių apsaugos tarnyba vėliau teigė, kad laivas buvo nutemptas giliau į jūrą, maždaug 35 jūrmylių atstumu nuo Šri Lankos.
 
Tęsiama kova su liepsnomis, tačiau gaisro mastas buvo smarkiai sumažintas, tviteryje parašė pakrančių apsaugos tarnyba, pridurdama, kad kol kas nepranešama apie išsiliejusią naftą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.05; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *