Neįgaliesiems gyvybiškai būtinos modernios socialinės paslaugos


Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi neįgaliųjų dienos centre „Šviesa“ ir susitiko su šio centro lankytojais.

Vilniuje įsikūręs centras – vienas sėkmingiausių Lietuvoje. Žmonėms, turintiems proto ir psichikos negalią, čia sudarytos sąlygos stiprinti savarankiško gyvenimo įgūdžius, pagal galimybes dirbti, atskleisti savo kūrybiškumą.

„Neįgaliųjų dienos centras „Šviesa“ – sėkmės pavyzdys. Svarbu, kad čia sukurta aplinka, kurioje žmogus jaučiasi saugus, gali išreikšti save ir aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime. Modernios socialinės paslaugos yra gyvybiškai būtinos, todėl jos turi būti prieinamos visoje šalyje. Pažeidžiamiausi mūsų visuomenės nariai ir jų šeimos neturi likti socialinėje atskirtyje“, – sakė Prezidentė.

Dienos centre „Šviesa“ Prezidentė kartu su centro lankytojais pynė advento vainikus, taip pat apžiūrėjo kūrybines keramikos, medžio darbų ir žvakių dirbtuves bei dalyvavo šventiniame renginyje.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena per 250 000 įvairios negalios paliestų žmonių. Pagalbą neįgaliesiems ir jų šeimos nariams teikia 230 įvairių centrų, daugiausia – dienos socialinės globos ir priežiūros centrai, šeimos paramos centrai, bendruomenių centrai.

Pasak Prezidentės, būtina užtikrinti visavertį ir orų gyvenimą neįgaliems žmonėms. Todėl tiek Vyriausybė, tiek savivaldybės turi sparčiau vykdyti didelių globos įstaigų pertvarką ir glaudžiau bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis ir bendruomenėmis, kurios turi daug gerų iniciatyvų. Sujungus socialines ir slaugos paslaugas, būtų geriau užtikrinama pagalba žmonėms namuose, ne tik įstaigose. 

1992 m. Vilniuje įkurtas dienos centras „Šviesa“ buvo pirmasis Lietuvoje, skirtas  suaugusiems žmonėms, turintiems proto negalią. Šiuo metu centras teikia socialines paslaugas 86 žmonėms. Pagrindinis centro tikslas – skatinti žmonių, turinčių negalią, savarankiškumą, atskleisti jų kūrybiškumą ir padėti jų šeimoms gyventi visavertį gyvenimą.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2015.12.04; 02:37

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.