Netikri pinigai virto tikromis bausmėmis


Du aštuoniolikmečiai ir jų draugas, tuo metu dar buvęs nepilnametis, sumanė pralobti realizuodami netikrus eurus. Tačiau S. D., L. S. ir E. M. planas žlugo ir jaunuoliai užsidirbo ne pinigų, bet teistumus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad trys šiauliečiai internetu užsisakę ne mažiau kaip 25 netikrus 50-ies eurų nominalo banknotus, juos sumanė realizuoti Palangoje. Vasaros pabaigoje atvykę į kurortą jie čia pirko ledus, akinius nuo saulės, gėles, maisto prekes ir kitas smulkmenas, už kurias visur atsiskaitinėjo netikromis 50-ies eurų nominalo kupiūromis. Pinigus, gautus kaip grąžą, vaikinai leido pramogoms, gyvenamojo būsto pajūryje nuomai.

Taip jaunuoliai veikė net keturias dienas. Tiesa, ne visus prekybininkus jiems pavyko apgauti. Budresni prekeiviai kupiūras apžiūrėdavo, patikrindavo specialiomis pinigų tikrumą įrodančiomis priemonėmis, o kilus įtarimams pinigų iš jaunuolių tiesiog nepriimdavo. Tačiau vaikinų tai negąsdino. Nepavykus apgauti vienur, šiauliečiai bandydavo laimę kitur.

Tačiau po kelių dienų, netikrus 50-ies eurų nominalo banknotus prekeiviams pakišinėję jaunuoliai, policijos pareigūnų buvo sučiupti nusikaltimo vietoje.

Šiauliečiai savo kaltę dėl netikrų pinigų įgijimo, laikymo ir realizavimo pripažino visiškai ir su siūloma bausmės rūšimi bei jos dydžiu sutiko. Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo prokurorė Diana Mikelėnienė, vadovavusi šiam ikiteisminiam tyrimui, kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą, prašydama procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu, nenagrinėjant bylos teismo posėdžiuose.

Visi trys kaltinamieji nubausti 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmėmis, įpareigojant juos būti namuose nuo 21 val. iki 6 val. ryto. 

„Jaunuoliams, prasižengusiems pirmą kartą, dažnai siūloma skirti laisvės apribojimo bausmes. Dažnai jos tokio amžiaus vaikinams būna žymiai efektyvesnės nei skiriamos baudos, kurias neretai vis tiek apmoka jų tėvai. Laisvės apribojimas tokio amžiaus žmonėms reiškia tai, kad jie negalės lankytis vakarėliuose, vakarais susitikti su draugais ar nevaržomai judėti kur tik panorėjus. Ši bausmės rūšis tikrai padeda jauniems žmonėms apmąstyti padarytus nusižengimus“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo prokurorė Diana Mikelėnienė.

Prokurorės parengtas pareiškimas dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, Palangos miesto apylinkės teismą pasiekė lapkričio 11 d.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2015.11.18; 06:21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *