Niujorke vyras kaltinamas grasinęs nužudyti D. Trumpą


Donald Trump (Trampas). EPA – ELTA nuotr.

Niujorkas, sausio 10 d. (AFP-ELTA). JAV slaptoji tarnyba pirmadienį Niujorke suėmė 72 metų vyrą, kuris, įtariama, jiems paskambino ir grasino nužudyti buvusį prezidentą Donaldą Trumpą, rodo baudžiamasis kaltinimas.
 
Bruklino prokurorai teigia, kad Thomas Welnickis „sąmoningai ir tyčia grasino nužudyti, pagrobti ir sužaloti“ buvusį Amerikos prezidentą. Teigiama, kad T. Welnickis interviu JAV Kapitolijaus policijai 2020 m. liepą pasakė, kad jei D. Trumpas „pralaimės 2020 m. rinkimus ir atsisakys atsistatydinti“, jis „įsigis ginklų ir jį nudės“.
 
D. Trumpas kaltinamajame akte vadinamas „Asmeniu-1“.
 
T. Welnickis taip pat kaltinamas praėjusių metų sausį Slaptosios tarnybos biure Long Ailende, Niujorke, palikęs du balso pašto pranešimus, kuriuose „grasino nužudyti“ D. Trumpą ir 12 neįvardytų Kongreso narių. „O taip, tai grasinimas, ateikit ir suimkit mane. Aš padarysiu viską, ką galiu, kad pašalinčiau (Asmenį-1) ir jo 12 beždžionių“, – esą sakė Kvinse gyvenantis T. Welnickis.
 
T. Welnickis taip pat kaltinamas praėjusį lapkritį tris kartus skambinęs į Slaptosios tarnybos biurą Niujorke iš savo mobiliojo telefono ir kiekvieną kartą prisistatė vardu. „Jis ne kartą vadino Asmenį-1 Hitleriu ir pareiškė: „Padarysiu viską, ką galiu, kad įsitikinčiau, jog (Asmuo-1) negyvas“, – rašoma kaltinime.
 
Per kitą praėjusio mėnesio skambutį jis pareiškė, kad „gali prasidėti naujas pilietinis karas, o ginklų pakėlimas prieš vyriausybę yra pateisinamas, kai balsai neturi reikšmės“. Pagal kaltinimą, jis pridūrė anksčiau turėjęs 22 kalibro šaunamąjį ginklą.
 
T. Welnickis vėliau pirmadienį turėjo pasirodyti per vaizdo konferenciją Bruklino federaliniame teisme ir išgirsti kaltinimus.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.01.11; 08:00
print

Vienas komentaras

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *