Niujorko teatras neteko rėmėjų dėl į Donaldą Trampą panašaus pagrindinio veikėjo


Aviacijos kompanija „Delta Airlines“ ir Amerikos bankas pareiškė nutraukiantys nekomercinės organizacijos „Public Theater“ finansavimą dėl spektaklio „Julijus Cezaris“ pagrindinio veikėjo panašumo į JAV prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump).

Tai pranešė naujienų agentūra „Reuters“. 

Niujorkas. Slaptai.lt nuotr.

„Public Theater“ spektaklis, kurio premjera Niujorke įvyko gegužės 23 d., yra šiuolaikinė Viljamo Šekspyro (William Shakespeare) tragedijos „Julijus Cezaris“ interpretacija. Joje pagrindinis veikėjas yra šviesiaplaukis vyras dalykiniu kostiumu, įsisegęs ženklelį su Amerikos vėliava į švarko atlapą, o Cezario žmona Kalpurnija kalba su slavišku akcentu ir rengiasi dizainerių sukurtais drabužiais (D. Trampo žmona Melanija (Melania) yra kilusi iš Slovėnijos).

Aviacijos kompanijos atstovų nuomone, „meniška ir kūrybiška teatro vadovybė peržengė gero skonio ribą“, sakoma sekmadienį išplatintame bendrovės pranešime. Amerikos banko atstovai apsiribojo pareiškimu, kad nutraukia spektaklio „Julijus Cezaris“ finansavimą, nepatikslindami, ar ši priemonė bus taikoma kitiems teatro pastatymams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.12; 01:15

print