NKSC: kibernetinės atakos Lietuvoje tęsiasi, bet jų mastas yra mažesnis


Nacionalinis kibernetinio saugumo centras. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad intensyvi paskirstyta paslaugų trikdymo (angl. Distributed Denial of Service, DDoS) ataka Lietuvoje tęsiasi, tačiau atakų mastas antradienį yra mažesnis nei pirmadienį.
 
Intensyvi paskirstyta paslaugų trikdymo ataka vykdoma prieš Saugųjį valstybinį duomenų perdavimo tinklą, kitas Lietuvos valdžios institucijas bei privačias įmones. Didžiausios DDoS atakos šiuo metu yra suvaldytos, Saugiojo tinklo paslaugos yra teikiamos, sakoma Krašto apaugos ministerijos pranešime.
 
„Antradienį paveikta mažiau valstybės informacinių išteklių. Iš dalies taip yra dėl sustiprintų kibernetinės gynybos priemonių, taip pat dėl to, kad didelė dalis atakų buvo nukreipta į privatų sektorių. „Killnet“ ir toliau skelbia naujus taikinius“, – sako NKSC Kibernetinio saugumo valdymo departamento direktorius Jonas Skardinskas, laikinai einantis NKSC direktoriaus pareigas.
 
Dauguma DDoS atakų paveiktų išteklių Lietuvoje buvo neprieinami ribotą laiką ir greitai atnaujino savo veiklą. NKSC šiuo metu intensyviai bendrauja su partneriais ir nuolat informuoja juos apie esamą padėtį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.06.29; 05:41
print