O. Arestovyčius: V. Putinas taktinį branduolinį ginklą gali panaudoti vasario gale


Oleksijus Arestovičius – Politeka televizijos svečias

Berlynas, spalio 12 d. (dpa-ELTA). Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius tikisi, kad Kyjivas vėliausiai per pusantro mėnesio atsikovos Rusijos aneksuotą Chersono sritį.
 
Kalbėdamas su Vokietijos laikraščiu „Die Zeit“, jis sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galimai mėgins priversti Ukrainą perkelti dalinius iš Chersono į šiaurę, tačiau jam tai nepavyks.
 
Paklaustas, kokios situacijos jis tikisi praėjus metams nuo karo pradžios vasario gale, O. Arestovyčius pareiškė: „Manau, kad kitų metų vasarį V. Putinas gali panaudoti taktinį branduolinį ginklą. Tai paskutinysis jo džiokeris“.
 
Tačiau, anot O. Arestovyčiaus, žmonės Ukrainoje nebijo branduolinio ginklo. „Net jei rusai panaudos 10-20 taktinių branduolinių raketų, tai neužbaigs karo“, – kalbėjo jis. Rusija esą neturės pakankamai žmonių užkariavimui.
 
V. Putinas turėtų paleisti šimtus taktinių branduolinių raketų, tęsė O. Arestovyčius. Tačiau šis kiekis reikštų grėsmę visai Europai, vėjas išnešiotų radioaktyviąsias dulkes kitapus sienų. Jei tai paveiks NATO šalis, tuomet bus amerikiečių reakcija,. „Kitas etapas būtų branduolinis karas, civilizacijos pabaiga. Nemanau, kad V. Putinas to norėtų“, – kalbėjo patarėjas.
 
Komentuodamas gandus, kad Ukraina atsakinga už Rusijai svarbaus Krymo tilto sprogimą, O. Arestovyčius buvo santūrus. „Tikrai nemanau, kad tai buvome mes“, – sakė jis. Išpuolis prieš tiltą esą yra tobulas pasiteisinimas V. Putinui pakelti karą į kitą lygį. „Galbūt tai buvo patys rusai arba tai buvo čečėnai. Aš nežinau“, – sakė O. Arestovyčius. Bet kokiu atveju rusams esą skubiai reikia lūžio.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.10.13; 10:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *