Oficialiojo Minsko elgesį vertina kaip „valstybinį terorizmą”


Lietuvos Vyriausybė sekmadienį pareiškė, kad Minsko sprendimą prievarta nutupdyti į Vilnių skridusį lėktuvą vertina kaip „valstybinio terorizmo veiksmą“ ir žada siekti, kad Baltarusijos oro erdvės būtų uždaryta tarptautiniams skrydžiams.
 
„Tai beprecedentė ataka prieš tarptautinę bendruomenę – pasitelkus karinę jėgą buvo sulaikytas civilinis lėktuvas ir jo keleiviai, taip pat pagrobtas Baltarusijos pilietis, kurio gyvybei ir sveikatai gresia pavojus.
 
Nepateisinama, kad įvairių šalių paprasti keliautojai buvo paversti režimo agresijos įkaitais.
 
Tai valstybinio terorizmo veiksmas nukreiptas prieš Europos Sąjungos ir kitų šalių piliečių, prieglobsčio nuo režimo persekiojimo ieškančių Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovų, taip pat tarptautinės civilinės aviacijos saugumą“, – teigiama sekmadienio vakarą išplatintame pranešime.
 
„Lietuva reikalaus aiškaus ir bekompromisio tarptautinės bendruomenės atsako.
 
Baltarusijos oro erdvė yra nesaugi visiems. ES turi imtis veiksmingų priemonių apginti visus asmenis, kad ir kokios šalies piliečiai jie bebūtų, kuriems gręsia pavojus dėl neadekvačių režimo veiksmų. Kartu su tarptautiniais partneriais sieksime, kad Baltarusijos oro erdvė būtų uždaryta tarptautiniams skrydžiams.
 
Tai, kas šiandien įvyko, yra išpuolis ne tik prieš Lietuvą, tai ženklas visai Europos Sąjungai ir tarptautinėms organizacijoms“, – pažymi Lietuvos Vyriausybė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.24; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *