Oficialūs rezultatai: opozicijos kandidatai į Baltarusijos parlamentą nepateko


Aleksandras Lukašenka. EPA-ELTA nuotr.

Nei vienas opozicijos kandidatas nebuvo išrinktas į Baltarusijos parlamentą, rodo oficialūs rinkimų rezultatai. Visi 110 parlamentarų atstovauja prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai lojalioms partijoms.
 
Opozicija, kritikų vadinamuose butaforiniais, parlamento Atstovų rūmuose neteko paskutinių turėtų dviejų mandatų, nes kai kuriems opozicijos kandidatams buvo uždrausta dalyvauti sekmadienio rinkimuose.
 
Oficialiais duomenimis, rinkėjų aktyvumas siekė 77 proc. Iki rinkimų dienos savo balsus atidavė daugiau kaip 35 proc. elektorato, kurį sudaro 6,8 mln. žmonių. Opozicinių partijų organizuota rinkimų stebėjimo kampanija sekmadienį vykusių Baltarusijos parlamento rinkimų metu parodė daugybę pažeidimų, nepaisant naujausių A. Lukašenkos pastangų užmegzti ryšį su Vakarų šalimis. Šį mėnesį Baltarusijos prezidentas surengė retą vizitą į Vakarų Europą, kurio metu jis susitiko su Austrijos lyderiais ir teigė norįs, kad Europos Sąjunga (ES) taptų „svarbia politine ir verslo partnere jo šaliai“.
 
Rugpjūtį Baltarusijos vadovas Minske priėmė tuometį Baltųjų rūmų patarėją nacionalinio saugumo klausimais Johną Boltoną, pareikšdamas, kad santykiuose su Vašingtonu „atverčiamas naujas puslapis“.
 
65 metų A. Lukašenka, kuris vadinamas „paskutiniu Europos diktatoriumi“, jau 25 metus valdo Baltarusiją – nuo 1994 metų. Prezidentas tvirtina, kad rinkimai jo šalyje yra sąžiningi ir kad rinkėjai gali paprasčiausiai išgrūsti jį iš valdžios 2020 metais vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose, jei tik jie to nori.
 
Baltarusijoje kitais metais vyks prezidento rinkimai ir sekmadienį parlamento rinkimuose prabalsavęs A. Lukašenka patvirtino, kad vėl pretenduos į prezidento postą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.18; 00:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *