P. Saudargas – apie galimybę valstybės vadovams susipažinti su slaptais pokalbių įrašais


Paulius Saudargas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pritaria siūlymams parlamente aukščiausiems šalies vadovams suteikti galimybę susipažinti ne tik su apibendrinta, o ir su konkrečia kriminalinės žvalgybos informacija. Anot jo, valstybės vadovai, iškilus klausimams dėl tam tikrų pareigūnų tinkamumo pareigoms, turėtų turėti teisę susipažinti su detalesne, o ne tik su apibendrinta informacija.
 
„Jei tai yra susiję su Seimo pareigūnu, žmogumi, kuris užima pareigas Seime, pavyzdžiui, vadovauja komitetui, komisijai ar yra vienas iš Seimo vadovų, tai klausimas turbūt vertas dėmesio, ar tas žmogus gali eiti pareigas, ar negali, tai iš tikrųjų ta informacija galėtų būti gilesnė. Nesakau, kad klausytųsi visų pokalbių, bet informacija galėtų būti gilesnė“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė P. Saudargas.  
 
Anot parlamento vicepirmininko, aukščiausiems valstybės vadovams galimybė susipažinti su platesnio spektro kriminalinės žvalgybos informacija praverstų ir priimant sprendimus Valstybės gynimo taryboje. Pasak P. Saudargo, tam tikrais atvejais šioje institucijoje pareigūnams praverstų žinoti daugiau slaptos informacijos, o ne tik tą, kuri suteikiama apibendrinta.
 
„Tai tokiu atveju valstybės vadovai turi turėti galimybę detaliai žinoti, o ne tai, kaip kažkas apibendrino, interpretavo ir jiems pateikė ant stalo“, – dėstė P. Saudargas.
 
Elta primena, kad DELFI skelbė, jog Seime svarstant Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas, siūloma numatyti, kad aukščiausiems valstybės vadovams – prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui – platesnio spektro kriminalinės žvalgybos informacija galėtų būti suteikta, esant motyvuotam prašymui.
 
Šiuo metu galiojančiame Kriminalinės žvalgybos įstatyme numatyta, kad tiek institucijoms, tiek valstybės vadovai kriminalinės žvalgybos informaciją gali gauti, esant motyvuotam jų rašytiniam prašymui, jeigu jiems nepakanka pateiktos susipažinti apibendrintos kriminalinės žvalgybos informacijos.
 
Gytis Pankūnas (ELTA)
 
2023.01.18; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *