Pandemijos įkarštyje amerikiečiai švenčia Padėkos dieną


Pasipūtėlis kalakutas. Vytauto Visocko foto

Toliau aštrėjant epidemiologinei situacijai, amerikiečiai ketvirtadienį švenčia Padėkos dieną. Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) ragino gyventojus atsisakyti įprastų kelionių per visą šalį pas artimuosius, tačiau milijonams žmonių tai buvo nė motais.
 
Susirūpinimas, kad Padėkos diena dar labiau paspartins viruso plitimą, yra didelis. Išvakarėse JAV registruotas didžiausias Covid-19 mirčių skaičius per pusmetį.
 
Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, per 24 valandas mirė 2 439 žmonės. Bendras mirčių skaičius iki trečiadienio vakaro siekė 262 080. Naujų infekcijų skaičius padidėjo beveik 200 000 iki daugiau kaip 12,7 mln.
 
Padėkos diena yra svarbiausia šventė JAV. Milijonai žmonių iš visų šalies dalių tradiciškai keliauja švęsti su šeima ir draugais bei valgyti įdarytą kalakutą.
 
Daugelis amerikiečių atsižvelgė į primygtinius perspėjimus atsisakyti šventės dideliame rate, tačiau visiškai be jos apsieiti nenorėjo. Jau savaitgalį daugelio didmiesčių oro uostai buvo tokie pilni, kokie nebuvo nuo pandemijos pradžios.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.27; 01:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *