Parengtas Nacionalinis kibernetinių incidentų valdymo planas


Sausio 25 d. Lietuvos Vyriausybė pritarė nutarimui „Dėl nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano“ patvirtinimo. Šį planą parengė Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamentas. 

Parengtu Nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu siekiama sukurti nacionalinę kibernetinio saugumo incidentų valdymo sistemą, nustatyti kibernetinio saugumo politiką įgyvendinančių institucijų ir kitų institucijų, valdančių ir tvarkančių valstybės informacinius išteklius veiksmus, siekiant suvaldyti kibernetinius incidentus.

„Tiriant kibernetinius incidentus labai svarbi tarpinstitucinė kibernetinių incidentų valdymo sąveika ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento direktorius Arvydas Plėštys. 

Nacionaliniame kibernetinių incidentų valdymo plane nustatoma, kad už kibernetinių incidentų valdymą bus atsakingi Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, jei incidentas įvyksta valstybės informaciniuose ištekliuose, ir Ryšių reguliavimo tarnyba, jei incidentas įvyksta viešuosiuose tinkluose ir viešąsias elektroninių ryšių ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugas teikiančiose įmonėse ir organizacijose. 

Taip pat plane yra aptarta kibernetinių incidentų klasifikavimo tvarka.

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

2016.01.26; 05:47

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *