Paryžiaus merė: nebuvo įspėta dėl gyventojų vaikymą iš Senos krantinių


Paryžiaus žandarmerija. EPA – ELTA nuotr.

Prancūzijos sostinės merė Anne Hidalgo pareiškė, kad ji nebuvo įspėta apie Paryžiaus gyventojų vaikymo iš Senos krantinių operaciją praėjusį šeštadienį.
 
„Manęs neįspėjo, nors aš esu miesto merė, – sakė ji pirmadienį radijo stočiai „France Inter“. – Vėliau susitiksiu su policijos prefektu. Aš jo paklausiu apie šios operacijos teisinį pagrindą“.
 
Tačiau A. Hidalgo pritarė policijos veiksmams prieš asmenis, kurie nesilaiko nustatytų apribojimų. „Mes turime įsikišti, kai žmonės ignoruoja taisykles“, – pabrėžė ji. „Tačiau tai, ką aš mačiau, buvo ne visai taip, buvo daug žmonių, kurie tiesiog išėjo pasivaikščioti šeimomis, su vežimėliais“, – pridūrė miesto vadovė.
 
Šeštadienį policija išvarė iš Senos krantinių daug žmonių, kurie nesilaikė saugaus atstumo ir kitų profilaktinių priemonių. Pasak televizijos kanalo BFM, pareigūnai ragino susirinkusiuosius laikytis atstumo ir darė pastabas tiems, kurie buvo be kaukių arba neteisingai jas dėvėjo.
 
Sekmadienį policininkai taip pat priverstine tvarka išvedė iš žemutinių krantinių daug žmonių. Po to sostinės policijos prefektūra kartu su Paryžiaus merija paskelbė pareiškimą, pagal kurį krantinės ir parkai lieka atidaryti žmonėms, bet pareigūnai gali paprašyti poilsiautojus juos palikti, jeigu masiškai nesilaikoma profilaktinių priemonių. Savaitgalį Prancūzijos sostinėje šiuo tikslu patruliavo 4,4 tūkst. policininkų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.08; 18:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *