Pasaulinę gyvūnijos dieną Vilniuje nemokamai galima skiepys augintinius


Voveraitė. Slaptai.lt nuotr.

Spalio 4-oji minima kaip Pasaulinė gyvūnijos diena ir gyvūnų globėjo šventojo Pranciškaus Asyžiečio diena. Būtent ta proga pirmadienį Vilniuje organizuojamas renginys „Auginu atsakingai“ – jame dalyvauti kviečiami visi gyvūnus mylintys žmonės.
 
Sostinėje, pievoje prie Baltojo tilto, pirmadienį nuo 14 val. iškils keletas palapinių, kuriose veterinarijos gydytojai nemokamai paskiepys paženklintą naminį gyvūną – šunį, katę arba šešką. Tačiau jei keturkojo dar nepaženklinote, galėsite pasinaudoti nuolaida ir gyvūną paženklinti bei įtraukti į Gyvūnų augintinių registrą renginio metu.
Rankose – prijaukinta voveraitė Kikas
 
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia nelaukti paskutinės minutės ir primena, kad auginantys vyresnius nei 4 mėnesiai dar nepaženklintus gyvūnus tuo pasirūpinti privalo iki ateinančių metų gegužės 1 d.
 
„Šia iniciatyva norime atkreipti dėmesį į atsakingą gyvūno laikymą, apgalvotą pirkimą, sąžiningą veisimą, vystyti diskusiją su visuomene gyvūnų gerovės aktualijomis. Norisi šią dieną sukurti jaukią ir prasmingą šventę augintiniams, juk tai ištikimiausi mūsų draugai, šeimos nariai. Džiugina, kad tokioms iniciatyvoms dar labiau susitelkiame, jas tęsiame kartu su veterinarijos gydytojų asociacijomis bei Vilniaus miesto savivaldybe. Beje, tai tik viena iš iniciatyvų, kurias artimiausiu metu esame suplanavę įgyvendinti. Gyvūnų gerovės stiprinimas, dėmesys šiai sričiai išliks tarp svarbiausių prioritetų, juolab, kad ir ateinantys 2022-ieji Seimo paskelbti Gyvūnų gerovės metais, gerų ir vertingų darbų jų labui norisi atlikti kuo daugiau“, – pranešime cituojamas VMVT direktorius Mantas Staškevičius.
 
Tęsiant tradiciją, šią dieną VMVT ypatingą pavyzdį rodančius gyvūnų mylėtojus už jų indėlį skleidžiant gyvūnų gerovės idėjas apdovanos specialiu padėkos ženklu „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“. Pasiūlymai, kas išties verti tokio simbolio ir padėkos, buvo teikiami iš visų Lietuvos regionų.
 
Kokerspanielis. Slaptai.lt nuotr.

Renginyje laukiama ir Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos klebono brolio Evaldo Darulio, kuris palaimins atsivestus augintinius ir rūpestingus jų šeimininkus.
 
Vilkšunis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Susirinkusiųjų prie Baltojo tilto spalio 4 dieną lauks įvairios veiklos ir edukaciniai užsiėmimai, veterinarijos gydytojų ir specialistų konsultacijos visais rūpimais gyvūnų sveikatos ir priežiūros klausimais, dresuotų šunų pasirodymai, sakoma VMVT pranešime. Renginio metu gyvūnų mylėtojų, kurie aktyviai dalyvaus užsiėmimuose ir viktorinoje, lauks simbolinės dovanėlės ir su renginio tema susijusi atributika.
 
Renginyje taip pat bus kviečiama pasirašyti ir prisijungti prie Atsakingo verslinio gyvūnų augintinių veisimo deklaracijos ją viešai patvirtinant. Tai dar viena ilgalaikė iniciatyva, skatinanti skaidrią ir atsakingą visų augintinių veisimu užsiimančių subjektų veiklą.
 
Renginį „Auginu atsakingai“ organizuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijomis bei Vilniaus miesto savivaldybe.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.10.04; 01:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *